Partnerzy serwisu:

Plac Bankowy bez parkujących aut. Przygotowania do wakacyjnej akcji

Witold Urbanowicz 04.07.2019

Plac Bankowy bez parkujących aut. Przygotowania do wakacyjnej akcji
fot. WU
Na czas tegorocznych wakacji plac Bankowy zmieni swoje oblicze. Od najbliższego weekendu zostanie zamknięty znajdujący się pośrodku parking. To część eksperymentu, który ma pokazać, jak plac by wyglądał i funkcjonował przy częściowo wyłączonym ruchu.
Plac Bankowy, przy którym mieści się Urząd Miasta, to obecnie mało atrakcyjna przestrzeń. W tej chwili w całości podporządkowana jest funkcjom komunikacyjnym – większość miejsca zajmują jezdnie, parking oraz przystanki autobusowe.

Na czas tegorocznych wakacji plac ten ma zmienić swoje oblicze. – Chcemy przeprowadzić taki eksperyment i sprawdzić, jakby plac wyglądał i pracował, gdybyśmy go częściowo wyłączyli z ruchu – zapowiadał w maju Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Na placu pojawiły się już znaki zapowiadające zmiany w przestrzeni parkingu i bocznej jezdni, przylegającej do Urzędu Miasta i Urzędu Wojewódzkiego. – 6 lipca zamykamy parking. Rozpocznie się montaż urządzeń i wyposażenia. W kolejny weekend planujemy otwarcie – mówi Ewa Rogala, zastępca rzecznika prasowego Urzędu Miasta. Na razie jednak nie zdradza jak zmieni się przestrzeń placu.

Generalnie poza parkingiem ruch będzie odbywał się normalnie, na dotychczasowych zasadach. – To projekt wakacyjny. Zmienia się organizacja na samym placu. Elektoralna pozostaje przejezdna, nie będzie zmian na Marszałkowskiej. Również przystanki komunikacji miejskiej będą funkcjonować normalnie – podkreśla Ewa Rogala. Zmiany będą obowiązywać do początku września.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony