Partnerzy serwisu:

PKS Polonus kupił osiem autokarów

Jakub Dybalski 05.05.2017

PKS Polonus kupił osiem autokarów
fot. PKS Polonus
PKS Polonus – polski przewoźnik autobusowy, obsługujący całorocznie i sezonowo blisko 40 połączeń w regularnej komunikacji lokalnej oraz na dalekobieżnych trasach krajowych i międzynarodowych – zwiększył tabor o pięć nowych autobusów marki Scania Touring i trzy używane autokary turystyczne marki Scania PB.
W sezonie wakacyjnym przewoźnik zaoferuje podróżnym ponad 400 dodatkowych miejsc dziennie. Autobusy PKS Polonus obsłużą w 2017 roku na dalekobieżnych trasach krajowych i międzynarodowych około 1 mln pasażerów.

Na początku maja 2017 w trasę ruszyły 2 nowe, wysokopokładowe, 49-miejscowe, 2-osiowe autokary oraz 3 nowe, 57-miejscowe, 3-osiowe autokary marki Scania Touring. Flotę nowoczesnych pojazdów PKS Polonus uzupełniły ponadto 3 używane pojazdy marki Scania PB z 49 miejscami na pokładzie.

Nowo zakupione autokary spełniają normy emisji spalin Euro 6. Dla komfortu pasażerów pojazdy są klimatyzowane i wyposażono je w toalety, barki, wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele, gniazdka 230V, sprzęt audio-video oraz wi–fi. Wszystkie pojazdy Polonus na trasie można też na bieżąco śledzić przez stronę internetową pkspolonus.pl, gdzie prezentowana jest ich aktualna pozycja na mapie.

– Inwestycje PKS Polonus w nowy tabor to strategiczny element działalności na rynku przewozów autobusowych. Zobowiązani jesteśmy zapewnić osobom korzystającym z naszych usług wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży. Niezmiennie też rozbudowujemy sieć połączeń krajowych i międzynarodowych, a nowe trasy i dodatkowe kursy w ramach obsługiwanych już połączeń wymagają odpowiedniej pod względem ilościowym i jakościowym infrastruktury logistycznej. Stąd decyzja o zwiększeniu, wzmocnieniu i odmłodzeniu floty – tłumaczy Andrzej Padziński, dyrektor operacyjny PKS Polonus. – Zakładamy, że kolejne autokary pojawią się najpóźniej jesienią – dodaje.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony