Partnerzy serwisu:

PKS Myślibórz wznowił regularne kursy rozkładowe

Kasper Fiszer 07.06.2021

PKS Myślibórz wznowił regularne kursy rozkładowe
Dworzec kolejowy i autobusowy w Dębnie fot. Danuta B. / fotopolska.eu, lic. CC BY-SA 3.0
Z autobusów myśliborskiego PKS-u znów mogą korzystać mieszkańcy południowej części województwa zachodniopomorskiego i północnej Ziemi Lubuskiej. Przewoźnik po przerwie oferuje połączenia dowozowe do Myśloborza, Dębna, Chojny czy Gorzowa Wielkopolskiego. Rozkład jazdy dopasowany jest przede wszystkim do potrzeb uczniów, a większość linii obsługiwana jest w dni nauki szkolnej.
Niedawno informowaliśmy na naszych łamach o zawieszeniu przed kilkoma miesiącami obsługi wszystkich rozkładowych kursów realizowanych przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej z Myśliborza. Zachodniopomorski przewoźnik wstrzymał obsługę tras jesienią zeszłego roku, gdy weszły w życie dodatkowe ograniczenia w życiu społecznym i gospodarczym, a szkoły zostały zamknięte. Nasze wnioski dotyczące zakończenia działalności przewozowej spółki okazały się jednak przedwczesne.

Do rozkładu powróciły kursy szkolne

Jak wynika z komunikatu spółki, firma zaczęła bowiem ponownie realizować łącznie 27 kursów otwartych na trasach lokalnych. Autobusy PKS-u wróciły m.in. na linie z Boleszkowic, Trzcińska-Zdroju, Chojny i Gorzowa Wielkopolskiego do Dębna, a także z Myśliborza do Trzcińska-Zdroju, Różańska czy Słubic. W rozkładzie jazdy pojawiła się też np. okrężna linia Chojna – Moryń – Witnica – Chojna. Na większości tras autobus pojawia się raz albo dwa razy dziennie.

Terminy realizacji wszystkich połączeń ograniczone są albo do dni nauki szkolnej, albo do dni roboczych, ale z wyłączeniem okresu wakacji. Zgodnie z przedstawionym grafikiem przewozy będą więc prowadzone jeszcze przez kilka tygodni, a ponowne ich otwarcie ma nastąpić we wrześniu. Inauguracja kursowania autobusów PKS Myślibórz na wymienionych liniach nastąpiła 17 maja, ale informacja o połączeniach pojawiła się w internecie z pewnym opóźnieniem.

Tylko nieco mniej kursów niż przed pandemią


– Przedsiębiorstwo po powrocie uczniów do szkół wykonuje dowozy do przedszkoli i szkół podstawowych w ramach komunikacji regularnej, a od 17 maja także do szkół średnich. Z wykonywanych kursów komunikacji regularnej mogą korzystać wszyscy podróżni – mówi Janusz Baranowicz, kierownik przewozów w PKS Myślibórz. Łącznie przewoźnik realizuje obecnie 89 kursów dziennie (w dni nauki szkolnej). – Przed pandemią wykonywaliśmy 114 kursów – dodaje przedstawiciel firmy.

Zwraca on także uwagę, że podana przez nas wcześniej wartość wsparcia ze środków unijnych dla przedsiębiorstwa była zawyżona. W ramach projektu „Dotacja na kapitał obrotowy dla PKS sp. z o.o. w Myśliborzu” spółka otrzymała 229 tys. 678 zł 44 gr.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport