Partnerzy serwisu:

PKS Łódź wprowadza kolejne cięcia w rozkładzie. Na wydłużone wakacje

Kasper Fiszer 26.07.2019

PKS Łódź wprowadza kolejne cięcia w rozkładzie. Na wydłużone wakacje
Autobus PKS Łódźfot. Kasper Fiszer
Na okres wakacji wprowadzono kolejne cięcia w siatce połączeń łódzkiego PKS. Część linii ma wrócić do rozkładu jazdy we wrześniu, inne dopiero w październiku. Na większości tras objętych ograniczeniami przewoźnik nie wykonuje obecnie ani jednego kursu.
Choć działalność łódzkiego PKS jest obecnie bardzo ograniczona względem skali, w jakiej operował ten przewoźnik jeszcze kilka lat temu, na naszych łamach regularnie informujemy o kolejnych cięciach w rozkładzie jazdy spółki. Kursów ubywa w każdym segmencie ruchu. Niedawno całkowicie zlikwidowano zarówno kilka linii lokalnych (Łódź – Brzeziny, Łódź – Tuszyn, Łódź – Lutomiersk), jak i regionalnych (Łódź – Nowe Miasto nad Pilicą) oraz dalekobieżnych (Łódź – Krynica, Łódź – Zakopane).

Trzy miesiące bez kursów do Uniejowa i Konina

W lipcu na korzystających z usług firmy czekały kolejne złe informacje: z rozkładu jazdy na dworcu autobusowym Łódź Fabryczna zniknęły kursy do Uniejowa i do Konina. Na obu tych trasach PKS wykonywał dotychczas jedną parę kursów dziennie. Przewoźnik potwierdza, że dokonał kolejnych redukcji w swoim grafiku połączeń, ale zapewnił, że tym razem zmiany wprowadzane są jedynie czasowo.

– Kursy linii Łódź – Uniejów oraz Łódź – Konin zgodnie z oznaczeniami nie są wykonywane od 1 lipca do 30 września – powiedział nam M. Marczak z Działu Przewozów Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łodzi. Dodajmy, że trudno uznać, by połączenia te miały charakter szkolny czy studencki – choćby z uwagi na to, że kursy w kierunku Łodzi nie pozwalały na dojazd w godzinach porannych. Spółka nie podaje powodów wprowadzenia ograniczeń.

Ograniczeń oczekiwał organizator połączeń lokalnych

Równolegle znacząco zmniejszono obsługę gminy Rzgów, na zlecenie której łódzki PKS uruchamia linie lokalne. Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej przewoźnika, cięcia wprowadzone zostały na wniosek samorządu. Od 1 lipca do 31 sierpnia nie będzie wykonywane w sumie siedemnaście kursów.

Wśród nich jest sześć par połączeń Rzgów – Bronisin – Rzgów (wszystkie na tej trasie). Nie są realizowane także obydwie pary połączeń ze Rzgowa do przystanku Kalinko Wodociągi. Listy dopełnia odwołanie popołudniowego autobusu Rzgów – Romanów. Ograniczenia nie objęły natomiast trasy Łódź – Rzgów – Prawda – Czyżeminek.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony