Partnerzy serwisu:

PKS Bielsko-Biała kupuje 26 gazowych autobusów

Jakub Dybalski 14.05.2019

PKS Bielsko-Biała kupuje 26 gazowych autobusów
fot. Mateuszsz71, lic. CC BY SA 4.0
Przewoźnik z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach rozpisał przetarg na dostawę 26 autobusów standardowej długości napędzanych CNG. To duże zamówienie, które było zapowiadane już w marcu.
Chodzi o autobusu MAXI, którymi mają być świadczone usługi z zakresu publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu bielskiego.

Autobusy mają być niskopodłogowe bez stopni miedzy pierwszymi i drugimi drzwiami i mają mieścić minimum 80 osób, w tym 30 na miejscach siedzących. Zamawiający dopuszcza pojazdy dwudrzwiowe (w układzie 2–2–0), choć wolałby trzydrzwiowe. Muszą spełniać normę emisji spalin Euro 6.

W przetargu decydująca będzie cena (85 proc.). Kryteria nie są zresztą skomplikowane. 10 proc. punktów będzie można uzyskać za jak najniższe zużycie paliwa, a pozostałe 5 proc. za pojemność skokową silnika. Według informacji z marca, w oparciu o wniosek o unijne dofinansowanie, PKS Bielsko-Biała chce wydać na zakupy 26 mln zł netto.

Zmieniły się jednak zakładane terminy dostaw. Zamawiający wydłużył je o dwa miesiące w stosunku do tego co planowano przy okazji wstępnego ogłoszenia informacyjnego. Pojazdy mają trafić do Czechowic–Dziedzic w dwóch dostawach. Pierwsze 13 w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy, kolejne 13 w ciągu 17 miesięcy od podpisania umowy.

Dzięki wstępnemu ogłoszeniu w marcu mocno skrócono termin na składanie ofert. Zostaną one otwarte już 28 maja.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony