Partnerzy serwisu:

PKP zmodernizuje dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach

Jakub Rösler 28.09.2021

PKP zmodernizuje dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach
fot. Katarzyna Głowacka / PKP PLK
Czechowice-Dziedzice doczekają się remontu dworca kolejowego. Modernizacja będzie szła w parze z trwającymi pracami na węźle kolejowym Czechowice-Dziedzice. Jak podkreśla PKP, przetarg na remont dworca ma zostać ogłoszony jeszcze jesienią tego roku.
Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach doczeka się remontu. Jak możemy przeczytać na portalu czecho.pl , prace nad projektem były opóźnione, co było spowodowane rozmowami z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, którego siedziba ma być zlokalizowana w wyremontowanym budynku dworca. Ponadto trwają jeszcze ostatnie uzgodnienia z konserwatorem zabytków, w sprawie ostatecznego kształtu i zakresu modernizacji.

Teraz projekt ma przyspieszyć. – Prace nad dokumentacją projektową dotyczącą przebudowy dworca Czechowice-Dziedzice są już praktycznie zakończone. Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na wyboru wykonawcy prac budowlanych. Planujemy, że zostanie on ogłoszony jesienią tego roku – informuje portal tranposrt-publiczny.pl Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP.

Dworzec będzie kolejną w ostatnim czasie inwestycją związaną z koleją, która jest realizowana w Czechowicach-Dziedzicach. Ciągle trwają prace na węźle kolejowym o tej samej nazwie, które pozwolą na podróżowanie z Katowic w Beskid Niski z prędkością 160 km/h. Inwestycja objęła też modernizację peronów w Czechowicach, dzięki której zostaną one przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Pojawi się także monitoring i ławki. Montowane się także najnowsze systemy kierowania ruchem kolejowym.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony