Partnerzy serwisu:

PKP SA z umową na projekt przebudowy dworca Łowicz Główny

Witold Urbanowicz 07.04.2020

PKP SA z umową na projekt przebudowy dworca Łowicz Główny
Dworzec Łowicz Główny. Zdjęcie z 2014 r.fot. Muri, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Kolejna umowa projektowa, jaką PKP SA zawarły w marcu, dotyczy dworca Łowicz Główny. Dokumentacja będzie gotowa pod koniec roku.
Projekt przebudowy dworca Łowicz Główny przygotuje łódzka pracownia Domagało Wnuk Architekci, z którą PKP SA podpisały umowę 26 marca. Jej wartość to 307,6 tys. zł. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami ma być gotowa w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy.

Przewidziano kompleksową przebudowę dworca wraz z przebudową strefy wejścia głównego (rampa, schody) oraz wykonaniem dodatkowego wejścia i dojścia do wejścia do tunelu PKP PLK. Jak wynika z dokumentacji, na parterze ma zostać utrzymana poczekalnia oraz stworzony nowy korytarz prowadzący do nowego wejścia do dworca – od strony tunelu PKP PLK. Tam również znajdzie się pomieszczenie sprzedaży biletów – kasy, oraz pomieszczenia techniczne (elektryczne, teletechniczne). Do poczekalni będzie również przylegać toaleta. Niezależna klatka schodowa z windą będzie prowadzić na piętro, gdzie przewidziano podział funkcji na część dworcową (noclegownie PR, ŁKA, KM oraz pomieszczenia administracji dworca) oraz komercyjną z przeznaczeniem na funkcje biurowe.

Zakres prac przewiduje też zagospodarowanie najbliższego otoczenia dworca z dostosowaniem do już wprowadzonych zmian przez inne podmioty. Powstać ma m.in. jedno miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych i jedno do ładowania pojazdów elektrycznych. Część terenu urządził już Łowicz. Powstał m.in. parking na 178 aut, nowy dojazd, przearanżowano zieleń.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony