Partnerzy serwisu:

PKP SA z przetargiem na przebudowę dworca kolejowego Zbąszyń

Witold Urbanowicz 10.09.2020

PKP SA z przetargiem na przebudowę dworca kolejowego Zbąszyń
mat. PKP SA
PKP SA ogłosiły przetarg na remont i przebudowę dworca w Zbąszyniu. Część pomieszczeń zagospodaruje samorząd na sale sportowe i wielofunkcyjne. Prace potrwają dwa lata.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca kolejowego Zbąszyń. W skład zamówienia wchodzi też opracowanie brakującej dokumentacji projektowej w zakresie wykonania aranżacji pomieszczeń parteru na cele samorządu.

Budynek zostanie poddany kompleksowej renowacji. Wykonana zostanie rekonstrukcja pierwotnych form profili m.in. gzymsów, balustrad. Zmieni się zagospodarowanie wnętrz. Obiekt zostanie podzielony na trzy segmenty o niezależnej funkcji. W centralnym segmencie zaplanowano obsługę pasażerów – założono przywrócenie historycznej lokalizacji poczekalni dworcowej z przyległymi pomieszczeniami kas wraz z zapleczem socjalnym dla kasjerów. Zaprojektowano toalety, pokój dla opiekuna, wewnętrzną rowerownię dostępną od strony peronów oraz lokale komercyjne dostępne z holu. Segmenty skrajne przewidziano na lokale komercyjne i pomieszczenia samorządu – zaplanowano zespół sal sportowo-wielofunkcyjnych z zapleczem. Na piętrze zaprojektowano lokale biurowe.

Termin składania ofert mija 14 października. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja ze wszelkimi zgodami powinna zostać przekazana w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy, a na całość prac przeznaczono 116 tygodni (nieco ponad dwa lata). Szacowana wartość zamówienia to 31,064 mln zł netto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony