Partnerzy serwisu:

PKP SA z ofertami na przebudowę dworca w Milanówku

Witold Urbanowicz 29.07.2021

PKP SA z ofertami na przebudowę dworca w Milanówku
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę niewielkiego dworca kolejowego w Milanówku przy linii kolejowej 447 z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. O zamówienie ubiegają się dwa podmioty. Roboty potrwają niespełna rok.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca Milanówek. Wykonawca musi uzyskać pozwolenia konserwatorskie – układ urbanistyczno-konserwatorski jest wpisany do rejestru zabytków. Ochronie podlegają wystrój elewacji zewnętrznych, bryła, kąt dachu, a także wystrój zejścia do tunelu i holu dworca.

Obiekt składa się z jednokondygnacyjnej bryły na planie kwadratu z dobudówką od strony wschodniej oraz zejściem do tunelu. Dworzec zostanie poddany kompleksowej przebudowie – z rozbiórką dachu i wybranych ścian nośnych i działowych oraz zmianą otworów okiennych i drzwiowych. W południowym skrzydle od strony frontowej założono zabudowanie fasady aluminiowo-szklanej z zastosowaniem ścianki lekkiej szklanej. W budynku przewidziano hol pełniący funkcję poczekalni, kasę biletową, miejsce pod lokal komercyjny, toalety. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wizualizacje prezentowaliśmy tutaj.

Dzisiaj (29 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. Woj-Art ze Skierniewic wycenił prace na 4,678 mln zł, a MERX z Warszawy zaproponował 5,289 mln zł. Budżet na ten cel wynosi 4,708 mln zł brutto.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację prac przeznaczono 52 tygodnie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony