Partnerzy serwisu:

PKP SA wyłoniły wykonawców dla przebudowy siedmiu dworców

Witold Urbanowicz 25.09.2019

PKP SA wyłoniły wykonawców dla przebudowy siedmiu dworców
Wizualizacja wnętrz dworca Wałbrzych Głównymat. PKP SA
We wrześniu PKP SA dołożyły środków i rozstrzygnęły siedem przetargów dworcowych – Wałbrzych Główny, Olsztynek, Kąty Wrocławskie, Radymno, Smolec, Imbramowice, Boguszów Gorce Zachód. Zabrakło jedynie środków na przebudowę dworca w Bolesławcu.
We wrześniu PKP SA rozstrzygnęły siedem postępowań przetargowych na przebudowy dworców kolejowych. Każdorazowo o wyborze decydowała cena, która była jedynym kryterium wyboru. Aby rozstrzygnąć postępowania zamawiający musiał podnieść budżet.

Przed połową miesiąca, 9 września, wybrano wykonawcę dla dworca Wałbrzych Główny. Została nim firma Berger Bau Polska, która zaproponowała wykonanie prac za 30,7 mln zł brutto. Z kolei 13 września rozstrzygnięto wreszcie przetarg dla Olsztynka. Wygrała firma SKB z Warszawy z ofertą na kwotę blisko 21 mln zł brutto. Jednocześnie odrzucono ofertę firmy Merx z Białegostoku. Tego samego dnia wybrano wykonawcę dla dworca Kąty Wrocławskie. Została nim firma Berger Bau, która jest gotowa wykonać prace za 16,9 mln zł brutto. Rozstrzygnięto również postępowanie dla dworca Radymno. Wygrała firma Texom z Krakowa z ofertą na kwotę 5,5 mln zł brutto. Jednocześnie odrzucono ofertę konsorcjum Firma Remontowo-Budowlana Piotrowski i Techart z miejscowości Wiązownica. Umowa na przebudowę została podpisana 1 października. Prace na dworcu rozpoczną się najpóźniej w połowie października br. Przebudowany dworzec zostanie oddany do użytku pasażerów do końca 2020 roku.

Po połowie miesiąca, 17 września, rozstrzygnięto przetarg na przebudowę dworca Smolec. Wygrała firma AKBiK z Wrocławia, która proponuje 10,7 mln zł brutto. Z kolei 19 września unieważniono przetarg na dworzec w Bolesławcu z powodu przekroczenia budżetu. PKP SA planowały przeznaczyć na ten cel kwotę w wysokości 12,8 mln zł, a najtańsza oferta opiewała na kwotę 18,99 mln zł brutto. Wyłoniono również wykonawcę dla dworca Imbramowice. Zostało nim konsorcjum firm Solar System z Jeleniej Góry i NTSystem z Gdańska, które oferuje 5,6 mln zł brutto. Natomiast 20 września rozstrzygnięto przetarg na przebudowę dworca Boguszów Gorce Zachód. Wygrało konsorcjum firm Kal&Sk, PPHU Kal Aleksander Kowalski i Usługi Instalacyjno-Budowlane Sławomir Kowalski z Walimia z kwotą 8,8 mln zł brutto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony