Partnerzy serwisu:

PKP SA wybrały wykonawcę przebudowy dworca w Siedlcach

Witold Urbanowicz 02.07.2021

PKP SA wybrały wykonawcę przebudowy dworca w Siedlcach
mat. PKP SA
PKP SA rozstrzygnęły przetargu na kompleksową przebudowę dworca w Siedlcach. Prace budowlane mają zakończyć się w przyszłym roku.
Dzięki przyszłej modernizacji wygląd obiektu znacznie się zmieni. Elewacja budynku zostanie poddana kompleksowej renowacji – z wprowadzeniem ceglanej okładziny. Na nowo zagospodarowany zostanie teren przed dworcem. Pojawią się tam wiata rowerowa z 10 stojakami na jednoślady oraz kilka miejsc parkingowych i miejsc krótkiego postoju. Zamontowane zostaną ławki i kosze.

Zmieni się również wnętrze obiektu. W zachodnim skrzydle budynku wyburzone zostaną ściany i część stropów, dzięki czemu powstanie dwukondygnacyjne pomieszczenie pełniące funkcję poczekalni z antresolą komunikacyjną na piętrze. Na parterze zlokalizowane będą ogólnodostępne toalety i pomieszczenia na kasy biletowe. Z holu głównego zaprojektowane zostały wejścia do przyległych lokali komercyjnych. Więcej o przebudowie tutaj.

Oferty poznaliśmy na początku maja. Wystartowało aż 12 pomiotów, z czego spora część zmieściła się w budżecie określonym na 22,373 mln zł. W zeszłym tygodniu – 22 czerwca – postępowanie zostało rozstrzygnięte. Jedynym kryterium wyboru była cena. Trzy oferty odrzucono. Wygrała firma Texom z Krakowa, która zaproponowała 18,768 mln zł.

Rozstrzygnięcie musi uprawomocnić się. Na realizację robót przeznaczono blisko 15 miesięcy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony