Partnerzy serwisu:

PKP SA szykują przebudowę dworca w Kuźnicy na Helu

Witold Urbanowicz 03.12.2019

PKP SA szykują przebudowę dworca w Kuźnicy na Helu
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Od kilku miesięcy trwają prace projektowe dla przebudowy dworca Kuźnica (Hel) na Półwyspie Helskim. Podróżni zyskają Prace budowlane miałyby się rozpocząć w II połowie przyszłego roku.
W II połowie sierpnia PKP SA podpisały umowę z firmą Meritum Projekt na wykonanie dokumentacji projektowej dla dworca Kuźnica (Hel) na Półwyspie Helskim. Jej wartość to 345,7 tys. zł netto.

Obiekt ma zostać gruntownie zmodernizowany i przebudowany – z dostosowaniem do realnego zapotrzebowania i dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace projektowe są prowadzone w uzgodnieniu ze służbami konserwatorskimi. – Zachowana zostanie wiata wejściowa w formie otwartej. Na parterze planowane są poczekalnia oraz kasa biletowa, dostępne z zewnątrz budynku. Zachowane zostaną pomieszczenia PKP PLK, w których znajdują się urządzenia sterujące ruchem – mówi Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z biura prasowego PKP SA. Budynek zostanie wyposażony w monitoring, toalety, wifi oraz system informacji pasażerskiej. Na piętrze i w piwnicach przewidziano pomieszczenia techniczne. – W przylegającym do dworca budynku ekspedycji ma powstać sezonowa poczekalnia wraz z węzłem sanitarnym. Toalety będą dostępne z zewnątrz oraz z poczekalni – dodaje Rudzińska-Rdzanek.

Zagospodarowanie ma zostać także otoczenie dworca. – Teren obecnego dzikiego parkingu na zachód od dworca zostanie uporządkowany. Miejsca postojowe dla rowerów mają powstać pod nowoprojektowaną wiatą na przedłużeniu dachu spedycji, w pobliżu której przewidywane są dwa miejsca postojowe dla osób o ograniczonej mobilności. Budynek dawnych szaletów ma zostać przebudowany na wiatę na rowery. Zachowana zostanie i rekultywowana roślinność w okolicy dworca – opisuje Aleksandra Rudzińska-Rdzanek.

Prace projektowe powinny zakończyć się w I połowie 2020 r. – Prace budowlane mają się rozpocząć w II połowie 2020 r. Planowane zakończenie inwestycji to przełom 2021/2022 r. – wskazuje przedstawicielka PKP SA.

Kuźnica nie jest jedynym dworcem na Półwyspie Helskim, dla którego powstaje dokumentacja projektowa. Prace – w ramach oddzielnych zleceń – obejmują też dworce w Jastarni oraz Helu.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony