Partnerzy serwisu:

PKP SA szykują przebudowę czterech dworców w woj. lubuskim i wielkopolskim

Witold Urbanowicz 04.05.2020

PKP SA szykują przebudowę czterech dworców w woj. lubuskim i wielkopolskim
fot. MJ
PKP SA podpisały umowy na wykonanie dokumentacji projektowej na remont i przebudowę czterech dworców z ich dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych (TSI-PRM). Lista obejmuje Sulechów, Pierzyska, Nowiny Wielkie, Jasień Brzeski i Babimost. Dokumentacja ma być gotowa w ciągu niespełna roku.
Dworzec w Babimoście, znajdujący się przy linii nr 358 w województwie lubuskim, został oddany do użytku w 1900 r. Obiekt jest objęty ochroną konserwatorską. Znajduje się w nim czynna poczekalnia oraz lokale mieszkalne. Kasy są zamknięte. 18 kwietnia PKP SA podpisały umowę z firmą WK Architekci ze Swarzędza na wykonanie dokumentacji projektowej. Jej wartość to 194,5 tys. zł netto.

Dworzec Nowiny Wielkie leży przy linii 203 w województwie lubuskim. Budynek, który powstał w ok. 1900 r., jest objęty ochroną konserwatorską – wraz ze wszystkimi innymi budynkami stacyjnymi. Budynek jest częściowo zagospodarowany, w znaczącej części nieużytkowany. Znajdują się w nim poczekalnia, kasa jest nieczynna. Założono dostosowanie budynku do wymogów TSI PRM. Umowę podpisano 18 kwietnia z formą WK Architekci, a jej wartość to 148 tys. zł netto.

Dworzec w Pierzyskach znajduje się przy linii 353 w województwie wielkopolskim. Obiekt powstały w 1940 roku jest objęty ochroną konserwatorską. W budynku znajdują się poczekalnia, mieszkania oraz pomieszczenie dyżurnego ruchu. Dokumentację projektową wykona firma WK Architekci, z którą podpisano umowę 18 kwietnia. Jej wartość to 130 tys. zł netto.

Dworzec Sulechów znajduje się przy linii 358 i 379 w województwie lubuskim. Obiekt powstały w 1904 r. jest objęty ochroną konserwatorską. W budynku znajdują się też lokale mieszkalne. Za projekt również będzie odpowiadać pracownia WK Architekci, z którą podpisano umowę 18 kwietnia. Jej wartość to 178 tys. zł netto.

Dokumentacja dla każdego z obiektów ma powstać w ciągu 36 tygodni. Ponadto wykonawcy będą pełnić nadzór autorski nad realizacją prac. Te powinny potrwać 44 tygodnie od zawarcia umowy z wykonawcą robót budowlanych. PKP SA zakładają, że te zakończą się w ciągu ok. dwóch lat od zawarcia umowy z projektantem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony