Partnerzy serwisu:

PKP SA przygotowują się do remontu dworca w Wejherowie

Witold Urbanowicz 12.09.2019

PKP SA przygotowują się do remontu dworca w Wejherowie
fot. Maksinski, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Trwają prace projektowe dla przebudowy dworca w Wejherowie. Roboty budowlane miałyby ruszyć w przyszłym roku. W czasie inwestycji podróżni będą korzystać z kontenerowego dworca tymczasowego.
Ostatnio PKP SA podpisały szereg umów projektowych na budowę bądź przebudowę dworców kolejowych. Jednym z nich jest obiekt w Wejherowie. Dokumentację w tej chwili przygotowuje firma Pas Projekt. Wartość umowy z lutego tego roku wynosi 304,1 tys. zł netto.

Jak informują PKP SA, dworzec kolejowy w Wejherowie powstał w 1903 r. W tej chwili jest głównie wykorzystywany do obsługi podróżnych. Dodatkowo na parterze znajdują się lokale komercyjne.

W ramach prac przewidziano kompleksową modernizację budynku. – Na parterze budynku powstanie poczekalnia/hol oraz kasy biletowe PKP i PKS, węzeł sanitarny dla podróżnych, pomieszczenia do zagospodarowania przez PKS i ochronę dworca, a także lokal komercyjny. W budynku dworca znajdą się również pomieszczenia, które zostaną przeznaczone na działalność biblioteczną wraz z zapleczem edukacyjnym – informuje Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z biura prasowego PKP SA.

Prace mają objąć też otoczenie dworca. – Przed budynkiem powstaną miejsca parkingowe i zostanie wymieniona powierzchna wokół dworca. W ramach inwestycji planowany jest również montaż nowej wiaty śmietnikowej i rowerowej ze stojakami dla rowerów – wskazuje Rudzińska-Rdzanek. Wyburzone mają zostać za to budynek szaletu i wolnostojące obiekty komercyjne.

PKP SA planują, że prace rozpoczną się w przyszłym roku. W czasie robót podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony