Partnerzy serwisu:

PKP SA przygotowują się do przebudowy dworca w Łukowie

Witold Urbanowicz 14.06.2019

arrow
arrow
PKP SA przygotowują się do przebudowy dworca w Łukowie
fot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA przygotowują się do przebudowy dworca w Łukowie
PKP SA przygotowują się do przebudowy dworca w Łukowie
PKP SA przygotowują się do przebudowy dworca w Łukowie
Rozpoczynają się prace projektowe dla przebudowy zabytkowego dworca w Łukowie. Przetarg na roboty budowlane planowany jest w połowie przyszłego roku. Podróżni z odświeżonego obiektu – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – skorzystają na przełomie 2021 i 2022 r.
Dworzec w Łukowie w województwie lubelskim został oddany w 1867 r. Po I wojnie światowej został odbudowany w stylu polskim (dworkowym) – i w takiej formie przetrwał do dzisiaj. PKP SA przymierzają się do przebudowy dworca. W maju podpisano umowę z TPF na wykonanie dokumentacji projektowej.

Forma budynku zostanie zachowana. – Obiekt znajduje się pod ścisła ochroną konserwatora zabytków. PKP SA nie planuje gruntownych zmian architektury budynku, a jedynie przywrócenie budynkowi jego dawnej świetności. Zmiany funkcjonalne koncentrować się będą na zapewnieniu obsługi pasażerów w holu głównym – informuje Karolina Kunczik z biura pasowego PKP SA. Wynikiem przebudowy ma być „nowoczesna i bardziej funkcjonalna przestrzeń”, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Modernizacja budynku będzie też pociągać za sobą częściową zmianę zagospodarowania wnętrz. – Samorząd miasta, współpracując z PKP SA, zdecydował się na wynajem wyremontowanego pierwszego piętra, gdzie ma znaleźć się nowoczesna sala widowiskowa na ponad 300 miejsc, ze sceną o powierzchni 100 metrów kwadratowych – przekazuje Kunczik. Przy dworcu zaplanowano miejsca postojowe dla samochodów oraz rowerów.

Prace projektowe, które określą szczegółowy zakres prac oraz ich szacunkowy koszt, zakończą się w przyszłym roku. – Ogłoszenie postępowania na wykonanie robót budowlanych planowane jest w połowie przyszłego roku. Wstępnie szacuje się, że termin wykonania robót budowlanych będzie wynosił 60 tygodni – informuje Karolina Kunczik. W czasie przebudowy podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony