Partnerzy serwisu:

PKP SA przygotowują remont dworca w Życzynie

Witold Urbanowicz 29.01.2020

PKP SA przygotowują remont dworca w Życzynie
fot. PKP PLK
Powstaje dokumentacja projektowa dla przebudowy dworca w Życzynie, znajdującym się przy linii kolejowej nr 7 w województwie mazowieckim. Postępowanie przetargowe na wykonanie prac budowlanych ma zostać ogłoszone w II poł. 2020 r.
Budynek dworca w Życzynie datowany jest na 1883 r. Obiekt, wraz z częścią placu dworcowego jest wpisany do rejestru zabytków. – Dworzec w Życzynie jest utrzymany w stylistyce charakterystycznej dla drewnianych dworców budowanych przy linii kolejowej Warszawa – Lublin – Chełm w XIX wieku – wskazuje Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA. Obecnie w dworcu znajdują się poczekalnia oraz lokale mieszkalne.

Obiekt jest szykowany do remontu w ramach programu inwestycji dworcowych. W sierpniu zeszłego roku PKP SA podpisały umowę z firmą Demiurg na przygotowanie dokumentacji projektowej. Wartość zamówienia to 294,2 tys. zł brutto.

Projekt zakłada kompleksową przebudowę obiektu wraz z dostosowaniem części pasażerskiej do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Po modernizacji budynek zachowa swoja dotychczasowe funkcje. Na parterze znajdą się: ogrzewana poczekalnia, ogólnodostępne toalety, pomieszczenie kasy biletowej. Pomieszczenia na pierwszym piętrze będą pełniły funkcje mieszkaniowe – wskazuje Stilger. Inwestycja ma objąć także przebudowę części placu dworcowego. Prace obejmą parking, zieleń, chodniki, oświetlenie i monitoring.

Jak informują PKP SA, przetarg na roboty budowlane ma zostać ogłoszony w II połowie tego roku. –Czas przeznaczony na realizację prac budowlanych to 72 tygodnie – przekazuje rzecznik PKP SA.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony