Partnerzy serwisu:

PKP SA: Drogie oferty projektowe na dostosowanie pięciu dworców

Witold Urbanowicz 21.01.2020

PKP SA: Drogie oferty projektowe na dostosowanie pięciu dworców
Dworzec w Sulechowiefot. Rmisko, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej na remont i przebudowę pięciu dworców z ich dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych (TSI-PRM). Lista obejmuje Sulechów, Pierzyska, Nowiny Wielkie, Jasień Brzeski i Babimost. Zamawiający o szczęściu mówić nie może: oferty kilkukrotnie przewyższają zaplanowany budżet.
Przedmiotem przetargu jest wykonanie dokumentacji projektowej dla pięciu dworców w zakresie ich dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych i wymogów TSI-PRM. Chodzi o Sulechów, Pierzyska, Nowiny Wielkie, Jasień Brzeski i Babimost. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

W poniedziałek 20 stycznia minął termin składania ofert. W sumie na realizację zamówienia przeznaczono 262,2 tys. zł brutto – w tym 52,4 tys. zł brutto na poszczególne dworce. W poniedziałek 20 stycznia minął termin składania ofert. Nierzadko wyceny dla poszczególnych obiektów były droższe niż budżet na wszystkie pięć dworców.

O zadanie związane z dworcem Sulechów ubiegały się cztery pracownie, które wyceniły swoje oferty od 218,9 tys. zł do 356,6 tys. zł brutto. Dla dworca Pierzyska wpłynęły trzy oferty na kwoty od 159,9 tys. zł do 301,1 tys. zł brutto. W zadaniu związanym z dworcem Nowiny Wielkie również wpłynęły trzy oferty na kwoty od 182 tys. zł do 340,1 tys. zł brutto. Dwie firmy ubiegają się o zlecenie związane z dworcem Jasień Brzeski. Oferty opiewają na kwoty 251,8 tys. zł i 257,4 tys. zł brutto. W zadaniu obejmującym dworzec Babimost wpłynęły cztery oferty na kwoty od 239,2 tys. zł do 400,3 tys. zł brutto.

To już drugie postępowanie na projekty dla tych dworców. Jeśli PKP SA zdecydują się na zwiększenie środków, to o wyborze zdecyduje cena. Na realizację dokumentacji przeznaczono 36 tygodni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony