Partnerzy serwisu:

PKP PLK przejmie obsługę systemu informacji na warszawskich dworcach

Witold Urbanowicz 28.06.2013

PKP PLK przejmie obsługę systemu informacji na warszawskich dworcach
Fot. Łukasz Malinowski
Po licznych problemach z nowym system dynamicznej informacji pasażerskiej na warszawskich dworcach PKP PLK zapowiedziały przejęcie jego obsługi. Czy to usprawni jego działanie i zmniejszy liczbę błędów?
Obecnie nowy system dynamicznej informacji pasażerskiej obsługują operatorzy ze spółek przewozowych Koleje Mazowieckie i PKP Intercity. Teraz ma to się zmienić. - Aby zintegrować i usprawnić komunikację od nowego rozkładu jazdy, tj. od 15.12.2013 r., PLK przejmie odpowiedzialność za obsługę wszystkich systemów na terenie zarządzanym przez spółkę - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. Chodzi o systemy działające na dworcach Warszawa Wschodnia, Stadion i Zachodnia. Zmiana nie obejmuje dworców Warszawa Centralna i Śródmieście, które nie są zarządzane przez PKP PLK.

Nowy system dynamicznej informacji pasażerskiej wciąż jest pełen błędnych wskazań i zapowiedzi. - Wdrożenie systemu w 2012 r. miało w Polsce charakter innowacyjny. Został odebrany później niż zakładano z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Przesunęły się również działania optymalizujące jego pracę m.in. poprawianie algorytmów, doskonalenie obsługi itp. Każdy system informatyczny, a zwłaszcza zaawansowany, wymaga odpowiedniego okresu stabilizacji, a następnie optymalizacji, która w zasadzie jest procesem ciągłym. PLK we współpracy z przewoźnikami cały czas prowadzi działania, które mają zapewnić coraz lepszą pracę systemu i jego obsługi - mówi Mirosław Siemieniec.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony