Partnerzy serwisu:

PKM ze świadectwem bezpieczeństwa. Można wozić pasażerów

Michał Szymajda 13.08.2015

PKM ze świadectwem bezpieczeństwa. Można wozić pasażerów
PKM Trójmiastofot. PKM Trójmiasto
11 sierpnia Pomorska Kolej Metropolitalna otrzymała Świadectwo Bezpieczeństwa dla zarządcy infrastruktury kolejowej. Oficjalnie więc stała się 11. zarządcą linii kolejowych w Polsce.
– Z przyjemnością informujemy, że PKM SA otrzymała Świadectwo Bezpieczeństwa dla zarządcy infrastruktury kolejowej, podpisane przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego w dniu 7 sierpnia 2015 r. – informuje Tomasz Konopacki, rzecznik Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Dokument ten stwierdza, że linia PKM spełnia wszystkie wymagania w zakresie prawidłowego utrzymania infrastruktury kolejowej oraz bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego. Oznacza to, że nic nie stoi już na przeszkodzie do uruchomienia przewozów na linii, które zaplanowano na 1 września.

Warunkiem wydania autoryzacji bezpieczeństwa przez UTK jest każdorazowo akceptacja systemu zarządzania bezpieczeństwem oraz wewnętrznych regulacji przedsiębiorcy opracowanych w celu spełnienia określonych w prawie krajowym i unijnym wymagań niezbędnych do bezpiecznego projektowania, eksploatacji i utrzymania infrastruktury kolejowej, w tym systemu nadzoru ruchu kolejowego i sygnalizacji.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pomorska Kolej Metropolitalna
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony