Partnerzy serwisu:

PKM Świerklaniec kupuje dwa autobusy hybrydowe

Jakub Dybalski 29.05.2017

PKM Świerklaniec kupuje dwa autobusy hybrydowe
fot. Jakub Dybalski
Górnośląski przewoźnik rozpisał przetarg na dwa autobusy o napędzie hybrydowym klasy MIDI. To kolejne hybrydy w barwach PKM, który już dziś korzysta z czterech takich pojazdów.
Przedmiotem zamówienia są dwa autobusy o długości 8,5 – 10,7 metra, czyli zakres wielkości pojazdu został określony dość szeroko. Autobusy musza pomieścić minimum 60 pasażerów i 25 proc. z nich na miejscach siedzących. W dodatku dwa miejsca muszą być przeznaczone specjalnie dla pasażerów niepełnosprawnych, być dostępne bez przeszkód, z niskiej podłogi. Zamawiający dopuszcza dwoje drzwi dwuskrzydłowych w układzie 2–2–0 lub troje drzwi w układzie 1–2–2.

Autobusy muszą być napędzane zespołem składającym się z silnika spalinowego wysokoprężnego i silnika lub silników elektrycznych w systemie równoległym lub szeregowym. Powinny pracować wspólnie, lub niezależnie od siebie. Układ ten musi odzyskiwać energię podczas hamowania i magazynować ją w celu wykorzystania podczas dalszej jazdy. Do magazynowania mogą służyć bateria akumulatorów, superkondensatorów lub inne.

Autobusy powinny być fabrycznie nowe, tej samej marki, całkowicie niskopodłogowe. Muszą też spełniać normę emisji spalin Euro 6.

O wyborze oferty w 60 proc. zdecyduje cena a pozostałe punkty będzie można uzyskać za kryteria techniczno–eksploatacyjne, które są bardzo rozbudowane, choć dość standardowe. Punktowane będą m.in. materiały z których wykonano pojazd, pojemność silnika, unifikacja silnika, ale też pojemność autobusu powyżej wymaganego minimum i jak największa liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi.

Oferenci muszą posiadać środki finansowe w wysokości minimum 2 mln zł. Muszą też legitymować się doświadczeniem w postaci dostawy w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej jednego autobusu takiego jak ten będący przedmiotem przetargu. Na ofert czekają w Świerklańcu do 5 lipca.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony