Partnerzy serwisu:

PKM nie ma w serwisie Jakdojade.pl. Brak zgody MZKZG

Paweł Rydzyński 01.10.2015

PKM nie ma w serwisie Jakdojade.pl. Brak zgody MZKZG
PKMfot. PKM
Rozkład pociągów kursujących po linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej nie jest publikowany w popularnej wyszukiwarce jakdojade.pl – pomimo iż w tym serwisie jest np. dostępny rozkład innych pociągów SKM Trójmiasto kursujących na terenie aglomeracji trójmiejskiej. Powód? Na opublikowanie rozkładu na linii PKM nie zgodził się Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej (MZKZG), argumentując, że w PKM nie obowiązują bilety metropolitalne.
MZKZG jest związkiem międzygminnym (należy do niego kilkanaście gmin z terenu aglomeracji trójmiejskiej), który miał docelowo przejąć zarządzanie transportem publicznym na terenie aglomeracji, ale w tym momencie jego główną rolą jest emisja biletów metropolitalnych. Obowiązują one w pojazdach ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia i MZK Wejherowo oraz w pociągach Przewozów Regionalnych i SKM na terenie aglomeracji. Ale nie obowiązują w pociągach SKM kursujących po linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Sygnalizowaliśmy  wielokrotnie, że brak integracji taryfowej pomiędzy PKM i komunikacją miejską to w tym momencie jedna z największych bolączek projektu PKM. Obecnie przeciętna liczba pasażerów w dni robocze w pociągach SKM na linii PKM to ok. 25 osób. W weekendy jest wyższa, ale należy pamiętać, że gros pasażerów w weekendy wciąż stanowią osoby, które zwiedzają nową kolej.

W aplikacji jakdojade.pl znaleźć można rozkład pociągów SKM kursujących na trasie Tczew – Trójmiasto – Słupsk, ale nie ma pociągów kursujących po linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Przed kilkoma dniami na jednym z forów internetowych, użytkownik opublikował odpowiedź, jaką otrzymał na ten temat od przedstawicieli jakdojade.pl. Odpowiedź jest następująca: – Niestety Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej nie wyraził zgody na opublikowanie przez nasz serwis rozkładu PKM ze względu na to, że nie jest ona objęta biletem metropolitalnym. (…) Postaramy się dążyć do zmiany decyzji i udostępnienia linii. Przepraszamy za zaistniałe ograniczenia.

Więcej na ten temat, w tym jak tłumaczą to trójmiejscy urzędnicy, przeczytasz w serwisie "Rynek Kolejowy".


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pomorska Kolej Metropolitalna
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony