Partnerzy serwisu:

PKM Katowice z ofertą na przegubowe elektrobusy. W budżecie

Witold Urbanowicz 03.06.2020

PKM Katowice z ofertą na przegubowe elektrobusy. W budżecie
fot. Solaris
PKM w Katowicach otworzyło oferty w nowym przetarg na dostawy pięciu elektrycznych autobusów przegubowych. Wystartował jedynie Solaris, mieszcząc się w budżecie zamawiającego. Na realizację zamówienia przeznaczono niemal rok.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu elektrycznych autobusów przegubowych. Zamawiający wymaga autobusów długości 17,5-18,75 m, które pomieszczą m.in. 130 pasażerów, z czego co najmniej 25% na miejscach siedzących. Przewidziano cztery pary drzwi w układzie 2-2-2-2 oraz niską podłogę na całej długości, bez stopni poprzecznych. Pojazd będzie wyposażony w klimatyzację oraz ogrzewanie wodne hybrydowo – elektryczne, wspomagane agregatem grzewczym, zasilanym paliwem płynnym, wyposażonym, w zbiornik paliwa o pojemności min. 40 l. Wyposażenie obejmuje system informacji pasażerskich z tablicami LED i LCD, nagłośnienie, kasowniki, monitoring, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

W pojeździe znaleźć się mają silnik bądź silniki elektryczne o mocy co najmniej 240 kW. Przewidziano ogranicznik prędkości do 70 km/h. Wymagane są akumulatory trakcyjne o pojemności min. 240 kWh. Przewidziano ładowanie za pomocą systemu plug-in oraz systemu pantografowego zamontowanego na dachu.

Dzisiaj (3 czerwca) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, który zaproponował dostawy za 15,976 mln zł brutto, mieszcząc się w budżecie określonym na kwotę 15,990 mln zł brutto. Producent znacznie zszedł z ceny – przy poprzednim przetargu oferował za dostawy 20,602 mln zł brutto.

Ponadto producent proponuje 36 miesięcy gwarancji na cały autobus, 72 miesiące na powłoki lakiernicze, 10 lat na perforację spowodowaną korozją poszyć zewnętrznych, szkielet nadwozia i podwozia, 150 tys. km na ogumienie, 60 miesięcy na magazyny energii oraz 36 miesięcy na urządzenia specjalistyczne. Na realizację zamówienia przeznaczono 350 dni.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony