Partnerzy serwisu:

PKM Katowice z ofertą na dostawy przegubowców

Witold Urbanowicz 05.02.2021

PKM Katowice z ofertą na dostawy przegubowców
fot. MJ
PKM w Katowicach otworzyło oferty w przetargu na dostawy pięciu autobusów przegubowych napędzanych olejem napędowym. Na dostawy przewidziano 330 dni.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu autobusów przegubowych o długości 17,5-18,75 m z wejściem na wysokości 300-360 mm. Każdy autobus ma mieścić min. 140 pasażerów, w tym min. 25% na miejscach siedzących. Z tego 10 ma być dostępna z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są drzwi otwierane do wewnątrz w układzie 2-2-2-2 oraz silnik diesla spełniający normę Euro-6 o mocy min. 210 kW.

Pojazdy mają być klimatyzowane oraz ogrzewane – realizowane przez grzejniki konwektorowe i nagrzewnice wykorzystujące ciepło z układu chłodzenia silnika lub z niezależnego ogrzewania. Przewidziano okna przesuwne, porty usb do ładowania urządzeń mobilnych, system informacji pasażerskiej z ekranami LCD i LED oraz nagłośnieniem, monitoring, kasowniki, układ smarowania podwozia.

Dzisiaj (5 lutego) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, oferując dostawy za 7,680 mln zł brutto. To nieco poniżej budżetu określonego na 7,688 mln zł brutto. W tej sytuacji rozstrzygnięcie powinno być formalnością. Na dostawy przeznaczono 330 dni, licząc od podpisania umowy – jednak nie wcześniej niż w styczniu 2022 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony