Partnerzy serwisu:

PKM Katowice kupuje przegubowe autobusy

Witold Urbanowicz 22.12.2020

PKM Katowice kupuje przegubowe autobusy
fot. PKM Katowice
PKM w Katowicach rozpisało przetarg na dostawy pięciu autobusów przegubowych napędzanych olejem napędowym. Na dostawy przewidziano 330 dni.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu autobusów przegubowych o długości 17,5-18,75 m z wejściem na wysokości 300-360 mm. Każdy autobus ma mieścić min. 140 pasażerów, w tym min. 25% na miejscach siedzących. Z tego 10 ma być dostępna z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są drzwi otwierane do wewnątrz w układzie 2-2-2-2 oraz silnik diesla spełniający normę Euro-6 o mocy min. 210 kW.

Pojazdy mają być klimatyzowane oraz ogrzewane – realizowane przez grzejniki konwektorowe i nagrzewnice wykorzystujące ciepło z układu chłodzenia silnika lub z niezależnego ogrzewania. Przewidziano okna przesuwne, porty usb do ładowania urządzeń mobilnych, system informacji pasażerskiej z ekranami LCD i LED oraz nagłośnieniem, monitoring, kasowniki, układ smarowania podwozia.

Termin składania ofert mija 28 stycznia. Startować mogą firmy, które w ostatnich trzech latach zrealizowały co najmniej jedną dostawę fabrycznie nowych autobusów przegubowych o wartości min. 4,5 mln zł brutto. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz właściwości techniczno-eksploatacyjne (40%). Na realizację przeznaczono 330 dni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony