Partnerzy serwisu:

PKM Katowice kupują 25 autobusów o długości 12 metrów

Witold Urbanowicz 26.09.2018

PKM Katowice kupują 25 autobusów o długości 12 metrów
fot. Paweł Grzywocz, lic. CC A-SA 2.5 Generic
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice rozpisało przetarg na zakup 25 autobusów o długości 12 m. Pojazdy mają dotrzeć do przewoźnika w ciągu niespełna roku od podpisania umowy.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 25 nowych, niskopodłogowych autobusów o długości 11,8-12,15 m. Pojazdy mają pomieścić min. 86 podróżnych, z czego 25% na miejscach siedzących. Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2 oraz silnik o mocy min. 180 kW. Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację, informację pasażerską LCD i LED, nagłośnienie, monitoring.

W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę autobusów miejskich, niskopodłogowych o długości co najmniej 11,8 m, z silnikiem Diesla EURO 6, o wartości min. 10 mln zł brutto.

Termin składania ofert mija 6 listopada. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz ocena właściwości techniczno-eksploatacyjnych (40%). Pod uwagę wzięte będą materiał elementów konstrukcyjnych szkieletu nadwozia i szkieletu (kratownicy/ramy) podwozia, materiał poszycia zewnętrznego nadwozia (elementy ścian bocznych, dachu, ściany przedniej, tylnej, drzwi i pokryw, pojemność silnika, podział przedniej szyby czołowej, jeden producent silnika i pojazdu, liczba miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi, zastosowana oś przednia, spełnianie wymagań homologacji w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej i osób przebywających w kabinie pojazdu użytkowego. Na realizację zamówienia przeznaczono 330 dni.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony