Partnerzy serwisu:

PKM Katowice częściowo rozstrzygają przetarg na elektrobusy

Witold Urbanowicz 17.04.2020

PKM Katowice częściowo rozstrzygają przetarg na elektrobusy
fot. Solaris
PKM Katowice w połowie rozstrzygnęły przetarg na dostawy 10 elektrobusów. Pięć 12-metrowych pojazdów dostarczy Solaris, natomiast część dotycząca autobusów przegubowych została unieważniona.
Przetarg jest podzielony na dwie części, które dotyczą każdej z długości autobusów. Przegubowce powinny mieścić 130 pasażerów, z czego minimum co czwarty ma podróżować na fotelu. Autobus ma być całkowicie niskopodłogowy z czworgiem drzwi (2–2–2–2). Pojemność baterii określono na minimum 240 kWh. Autobusy standardowej długości mają mieć z kolei pojemność 80 pasażerów i też 25 proc. podróżnych ma korzystać z foteli. Wymagane jest troje drzwi w układzie 2–2–2 i niska podłoga. W tym przypadku baterie mają mieć pojemność minimum 200 kWh.

Oferty otwarto przed miesiącem. W obu częściach wystartował jedynie Solaris. Pojazdy 18-metrowe producent wycenił na 20,602 mln zł brutto, przy budżecie blisko 15,990 mln zł brutto. Pojazdy 12-metrowe Solaris oferuje za 15,252 mln zł brutto przy budżecie 14,760 mln zł brutto.

Jeszcze w marcu, chwilę po otwarciu ofert, zamawiający unieważnił część dotyczą przegubowców, wyjaśniając to brakiem możliwości zwiększenia środków na zakup pojazdów. Wczoraj (16 kwietnia) PKM rozstrzygnęło natomiast część dotyczącą autobusów 12-metrowych i zaakceptował ofertę Solarisa. Na dostawy pojazdów przeznaczono 350 dni od zawarcia umowy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony