Partnerzy serwisu:

PKM Katowice akceptuje ofertę Solarisa

Witold Urbanowicz 05.03.2021

PKM Katowice akceptuje ofertę Solarisa
fot. MJ
PKM w Katowicach po miesiącu rozstrzygnęło oferty w przetargu na dostawy pięciu autobusów przegubowych napędzanych olejem napędowym i zaakceptowało ofertę Solarisa. Na dostawy przewidziano 330 dni.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu autobusów przegubowych o długości 17,5-18,75 m z wejściem na wysokości 300-360 mm. Każdy autobus ma mieścić min. 140 pasażerów, w tym min. 25% na miejscach siedzących. Z tego 10 ma być dostępna z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są drzwi otwierane do wewnątrz w układzie 2-2-2-2 oraz silnik diesla spełniający normę Euro-6 o mocy min. 210 kW.

Pojazdy mają być klimatyzowane oraz ogrzewane – realizowane przez grzejniki konwektorowe i nagrzewnice wykorzystujące ciepło z układu chłodzenia silnika lub z niezależnego ogrzewania. Przewidziano okna przesuwne, porty usb do ładowania urządzeń mobilnych, system informacji pasażerskiej z ekranami LCD i LED oraz nagłośnieniem, monitoring, kasowniki, układ smarowania podwozia.

Termin składania ofert minął 5 lutego. Wystartował jedynie Solaris, oferując dostawy za 7,680 mln zł brutto, co mieściło się w budżecie zamawiającego. Wczoraj (4 marca) zamawiający rozstrzygnął postępowanie i zaakceptował ofertę Solarisa.

Na dostawy przeznaczono 330 dni, licząc od podpisania umowy – jednak nie wcześniej niż w styczniu 2022 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony