Partnerzy serwisu:

PKM Jaworzno zakończyło eksploatację 15-metrowych Solarisów

Redakcja 01.03.2021

PKM Jaworzno zakończyło eksploatację 15-metrowych Solarisów
fot. Maciej Kowal
PKM Jaworzno poinformowało wczoraj (28 lutego) o oficjalnym zakończeniu eksploatacji autobusów Solaris Urbino 15. Pierwsze pojazdy tego typu zostały wprowadzone do ruchu 17 lat temu. Ostatni, pożegnalny przejazd zaplanowano 6 marca.
Jak przypomina PKM, sześć sztuk tego typu pojazdów zostało dostarczonych do Jaworzna dokładnie 17 lat temu. Były to pierwsze w pełni niskopodłogowe, fabrycznie nowe autobusy, a ich zakup był symbolicznym początkiem gruntownej restrukturyzacji spółki. Autobusy te wyróżniał ówcześnie nowoczesny – jak na tamte czasy – wygląd i nowe barwy firmowe, które z entuzjazmem zostały przyjęte przez mieszkańców miasta. Jak podkreśla przedsiębiorstwo, wykorzystywany do dzisiaj układ kolorów autobusów jest bardzo charakterystyczny, dobrze rozpoznawalny i unikalny w Europie. Wraz z nowymi Solarisami w 2004 roku zaprezentowane zostało także wykorzystywane do dziś logo PKM Jaworzno.

Wycofane obecnie pojazdy okazały się bardzo solidne, gdyż bez większych remontów zdolne były przejechać ponad milion kilometrów. Solarisy Urbino 15 w 2004 zastąpiły na najbardziej obciążonych liniach wysłużone Ikarusy, a w ostatnich latach były wykorzystywane głównie jako autobusy rezerwowe.

Autobus udostępniony zostanie zwiedzającym 6 marca (sobota) od godziny 9:00 do 10:00 na pętli autobusowej przy ul. Krakowskiej w celu wykonania ostatnich, pamiątkowych zdjęć. Obok PKM zaprezentuje także najnowsze, elektryczne autobusy marki Solaris. O godz. 10:00 przewidziano pożegnalny kurs ostatnim Solarisem Urbino 15. Odwiedzimy charakterystyczne miejsca sieci komunikacyjnej, które przez wiele lat obsługiwane były takim taborem. Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami autobus w ostatnią podróż zabierze nie więcej jak 45 osób.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony