Partnerzy serwisu:

PKM Jaworzno z jedną ofertą na przegubowe elektrobusy

Witold Urbanowicz 10.05.2021

PKM Jaworzno z jedną ofertą na przegubowe elektrobusy
fot. Maciej Kowal
PKM Jaworzno otworzyło oferty w przetargu na dostawę sześciu 18-metrowych autobusów z napędem elektrycznym z obsługą gwarancyjną. O zamówienie ubiega się wyłącznie Solaris.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa sześciu nowych elektrobusów o długości 18 m (+/-2%). Pojemność pojazdu określono na min. 105 pasażerów, z czego co najmniej 35 na miejscach siedzących. Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2-2. Wyposażenie obejmuje porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, ogrzewanie elektryczne wodne, klimatyzację, elektroniczną informację pasażerską, system zapowiedzi głosowych, monitoring, system kontroli trzeźwości kierowcy.

Wymagany jest silnik lub silniki o mocy min. 220 kW, z ogranicznikiem prędkości do 70 km/h i funkcją odzyskuj energii podczas hamowania dla potrzeb ładowania magazynu energii. Łączną liczbę magazynów energii określono na min. 240 kWh. Przewidziano ładowanie wolne za pomocą wtyczki (plug-in) oraz szybkie – przy wykorzystaniu pantografu na dachu.

Dzisiaj (10 maja) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, który zaproponował dostawy za 24,701 mln zł brutto. To nieznacznie powyżej budżetu określonego na 24,3 mln zł brutto. Pierwsze trzy autobusy powinny zostać dostarczone w ciągu 330 dni od zawarcia umowy, pozostałe – w ciągu 360 dni.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony