Partnerzy serwisu:

PKL kupią działki nad Soliną i zbudują kolej gondolową

Rafał Dybiński 21.10.2020

PKL kupią działki nad Soliną i zbudują kolej gondolową
fot. PKL SA
Polskie Koleje Linowe kupią dziewięć hektarów przy zaporze w Solinie pod budowę kolei gondolowej - informuje podkarpacki serwis "Nowiny24".
Gmina Solina rozstrzygnęła przetarg na sprzedaż dziesięciu działek położonych w sąsiedztwie jeziora. Przejmą je Polskie Koleje Linowe, które zapłacą ponad 5 mln złotych i zbudują nową kolej gondolową.

- PKL złożyły satysfakcjonująca ofertę, zgodną z warunkami przetargu. Została sprawdzona i zaakceptowana przez komisję przetargową - wyjaśnił Adam Piątkowski, wójt gminy Solina.

- PKL były jednym oferentem. Najpierw w ciągu miesiąca zostanie podpisana umowa przedwstępna, a dopiero po rozpoczęciu budowy nastąpi przeniesienie własności działek w formie aktu notarialnego - dodał Piątkowski, zapewniając jednocześnie, że nabywca zapłaci odszkodowanie, jeśli nie zrealizuje inwestycji w terminie.

Budowa ruszy jeszcze pod koniec bieżącego roku. Turyści z nowej atrakcji skorzystają późną wiosną 2022 roku. W ramach projektu powstanie również wieża widokowa.

Gondole będą przemieszczać się na trasie o długości 1600 metrów. Umożliwią to dwie stacje - Plasza i Jawor. Wpływy do budżetu gminy Solina za podatek od nieruchomości po udostępnieniu kolejki szacowane są na dwa mln złotych rocznie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony