Partnerzy serwisu:

PK TS prezentuje trolejbus z dynamicznym ładowaniem

Witold Urbanowicz 14.05.2021

PK TS prezentuje trolejbus z dynamicznym ładowaniem
fot. PK TS
W ramach rosyjskich targów ElektroTrans firma PK Transportnyje Sistiemy zaprezentował elektrobus z możliwością dynamicznego ładowania. W gruncie rzeczy chodzi o zmodyfikowany trolejbus Admirał, ze zwiększonym zasięgiem jazdy autonomicznej.
Pojazd został zbudowany w oparciu o zmodyfikowaną serię trolejbusu Admirał i otrzymał oznaczenie 6281.01. – Według klasyfikacji światowej zmodyfikowany trolejbus Admirał należy do autobusów elektrycznych z ładowaniem dynamicznym, czyli akumulatory uzupełniają energię podczas jazdy pod siecią – mówi Feliks Winokur, szef PK TS.

Pierwsze testy baterii trakcyjnych przeprowadzono na pierwszej wersji trolejbusu Admirał w okresie od listopada 2020 r. do lutego 2021 r. w rejonie Saratowa. Zasięg 12 km pozwalał na dojechanie do sąsiedniego miasta Engels, z którym niegdyś Saratow był połączony za pomocą sieci trakcyjnej. Pakiet akumulatorów umieszczono na dachu, dzięki czemu udało się uniknąć istotnego zmniejszenia pojemności pojazdu.

Testy pojazdu Admirał 6281.01 rozpoczęły się w marcu 2021 r. Zainstalowano zmodernizowano obwody trakcyjne dla zmniejszenia poboru mocy i zwiększenia dynamiki jazdy. Proces podłączania do sieci trakcyjnej i odłączania zajmuje kilka sekund. Pojazd mieści 85 podróżnych. Zasięg zależy od warunków drogowych, pogodowych i obciążenia. Podczas testów pojazd przejechał 20 km przy pełnym obciążeniu i wyłączonej klimatyzacji.

Pierwszym miastem, gdzie trafią takie pojazdy, ma być Saratow. Mają być wykorzystywane właśnie do obsługi linii przez Wołgę do miasta Engels. Firma PK TS dotąd dostarczyła ponad 180 trolejbusów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony