Partnerzy serwisu:

Piotrków z przetargiem na autobusy elektryczne

Jakub Rösler 30.12.2021

Piotrków z przetargiem na autobusy elektryczne
fot. UM Piotrków Trybunalski
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta z Piotrkowa Trybunalskiego właśnie ogłosił przetarg na dostarczenie 7 nowych, elektrycznych autobusów miejskich. Zakup jest dofinansowany z programu Zielony Transport Publiczny w kwocie 13 milionów złotych. Oferty w przetargu można składać do 18 stycznia 2022 roku.
Piotrków Trybunalski ruszył na konkretne autobusowe zakupy. Po przetargu na autobusy spalinowe, o których pisaliśmy w tym miejscu, teraz przyszedł czas na postępowanie w sprawie zakupu autobusów elektrycznych. Miasto otrzymało na to zadanie 13 milionów złotych w ramach programu ZIelony Transport Publiczny, którego organizatorem jest NFOŚiGW.

Przetarg opiewa na zakup 7 fabrycznie nowych, elektrycznych autobusów miejskich. Pojazdy mają być zdolne do pokonywania minimum 80 tysięcy kilometrów rocznie przez okres 15 lat. Długość autobusów określono w przedziale 11,5 - 12,5 metra, a pojazdy mają mieć także dwie osie. Elektryki mają zabierać na pokład minimum 80 osób z czego co najmniej 32 na miejscach siedzących. 12 z nich ma być dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi. Przewidziano miejsce na rower, a także wózki, inwalidzki i dziecięcy.

Autobusy mają być całkowicie niskopodłogowe, a drzwi zaplanowano w układzie 2:2:2. W pojazdach zostaną zamontowane silnik lub silniki o łącznej, minimalnej mocy 160 kW. Ponadto w autobusach ma się znaleźć system odzyskiwania energii podczas hamowania (rekuperacji), a pojazdy mają mieć możliwość ładowania szybkiego oraz wolnego.

Jedno ładowanie ma zapewnić przejechanie minimum 100 kilometrów. W autobusach znajdzie się ogrzewanie wodne oraz klimatyzacja. Kierowca będzie miał swoją oddzielną, zabudowaną kabinę. W elektrobusach znajdą się także wejścia USB do ładowania urządzeń mobilnych, Wi-Fi a także system informacji pasażerskiej, głosowy i wizualny. Pojazdy będą wyposażone także w monitoring wizyjny oraz kasowniki dla podróżnych.

Przetarg obejmuje także szkolenie dla personelu zamawiającego.

Na wykonanie zadania zwycięzca będzie miał 18 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy. Oferty w postępowaniu można składać do 18 stycznia 2022 roku. O wyborze zdecydują cena - 60%, a także okres gwarancji całopojazdowej - 15% oraz zużycie energii elektrycznej wg. SORT 2 - 25%.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony