Partnerzy serwisu:

Piotrków Trybunalski. Rusza przetarg na dwa razy większy rower miejski

Jakub Dybalski 22.02.2019

Piotrków Trybunalski. Rusza przetarg na dwa razy większy rower miejski
fot. Piotrkowski Rower Miejski/FB
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim rozpisał przetarg na uruchomienie i obsługę powiększonego systemu roweru miejskiego. Do tej pory składał się z czterech stacji, teraz będzie ich 10.
Przedmiotem zamówienia jest uruchomienie i obsługa systemu roweru miejskiego w Piotrkowie. System ma się składać z 10 stacji, w tym jednej sezonowej, czyli uruchamianej tylko na cztery miesiące od czerwca do września.
Do tej pory niewielki system w Piotrkowie składało się z czterech stacji i 32 rowerów. Był obsługiwany przez Nextbike’a.

Umowa przewiduje obsługę systemu przez cztery najbliższe sezony czyli do końca 2022 r. W tym roku rowery mają trafić na ulice w terminie przewidzianym umową, zależnym od daty jej podpisania, a będą dostępne do końca października. W trzech kolejnych latach sezon potrwa od kwietnia do października.

W przetargu decydować będzie przede wszystkim cena (60 proc.). Pozostałe punkty będą do zdobycia za szybszy termin uruchomienia systemu (20 proc.) i skrócenie czasu reakcji na usunięcie awarii i usterek (20 proc.).

Szczególnie kryterium uruchomienia systemu w tym roku wskazuje, że piotrkowianie mogą poczekać na rowery bardzo długo. Maksymalną ilość punktów będzie można dostać za przekazanie użytkownikom rowerów 1 sierpnia, ale zamawiający dopuszcza sytuację, że system ruszy nawet w drugiej połowie września. Piotrkowanie będą mogli więc w takim przypadku korzystać w tym roku z rowerów tylko przez niecałe półtora miesiąca.

Na oferty czekają w Piotrkowie do 26 marca.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony