Partnerzy serwisu:

Piotrków kupuje spalinowe autobusy miejskie

Jakub Rösler 27.12.2021

Piotrków kupuje spalinowe autobusy miejskie
fot. ZDiUM Piotrków Trybunalski
Zarząd Dróg i Miasta z Piotrkowa Trybunalskiego ogłosił przetarg na zakup 6 nowych autobusów miejskich. Pojazdy mają być spalinowe i mają mieć długość między 11,5, a 12,5 metra. Autobusy mają też zabierać na pokład minimum 80 pasażerów, w tym 32 na miejscach siedzących. Oferty można składać do 20 stycznia 2022 roku.
W Piotrkowie Trybunalskim trwa modernizacja floty autobusowej. Po autobusach elektrycznych o których pisaliśmy w tym miejscu, do miasta mają przyjechać także autobusy spalinowe. Informowaliśmy już o tych planach, a teraz Zarząd Dróg i Miasta w Piotrkowie ogłosił przetarg na ten zakup.

Zamówienie opiewa na dostawę 6 nowych autobusów spalinowych klasy maxi wraz ze szkoleniem z obsługi i naprawy pojazdu. Autobusy mają mieć od 11,5 do 12,5 metra długości, a także dwie osie. Pojazdy mają zabierać na pokład minimum 80 pasażerów, w tym 32 na miejscach siedzących. 12 z tych miejsc ma być bezpośrednio dostępnych z niskiej podłogi. Autobusy mają mieć też wydzielone miejsce na wózek dziecięcy lub inwalidzki, a także rower. Preferowany układ drzwi to 2-2-2, a na całej długości pojazdu ma być niska podłoga.

Autobusy mają być wyposażone w silniki o mocy minimum 160 kW, które spełniają normę Euro VI, a zamawiającemu zależy na wykorzystaniu jak największej ilości materiałów niepalnych. Autobusy mają mieć też klimatyzację i ogrzewanie wodne. kabina kierowcy ma być zabudowana, z drzwiami wandaloodpornymi i otworami do rozmów z pasażerem. W pojazdach mają być także zamontowane wejścia USB, zarówno dla kierowcy, jak i w przedziale pasażerskim.

Przewidziano wykorzystanie w maksymalnej skali oświetlenia LED. Dostawca zamontuje także system WIFI, system nagłaśniający, kasowniki wielofunkcyjne, a także tablice elektroniczne LED oraz system monitoringu.

Zamawiający będzie miał 9 miesięcy na realizację zamówienia, licząc od dnia podpisania umowy, a także 30 dni na szkolenia pracownicze licząc od dnia dostarczenia pojazdów. O wyborze zdecyduje cena - 60%, a także okres gwarancji całopojazdowej - 15% oraz moc silnika - 25%. Oferty w postępowaniu można składać do 20 stycznia 2022 roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony