Partnerzy serwisu:

Pińczów ponawia przetarg na dwie hybrydy

Jakub Rösler 06.05.2022

Pińczów ponawia przetarg na dwie hybrydy
Fot. Solaris
Pińczów właśnie ogłosił ponowny przetarg na zakup dwóch autobusów hybrydowych. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione, ponieważ nie wpłynęła w nim żadna oferta. Zakup jest dofinansowany z RPO województwa świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Pińczów ogłosił pierwszy przetarg na zakup autobusów hybrydowych w lutym bieżącego roku. Postępowanie musiało zostać unieważnione, ponieważ nikt nie był zainteresowany dostawami dwóch hybryd. Teraz samorząd ponawia postępowanie, które jest dofinansowane ze środków europejskich, z wojewódzkiego RPO na lata 2014-2020.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch nowych, niskopodłogowych autobusów hybrydowych. Długość pojazdów określono w przedziale 11,8-12,15 metra długości. W autobusach mają znaleźć się systemy odzyskiwania energii w czasie hamowania, a także system przechowywania energii w postaci akumulatorów, superkondensatorów lub innych rozwiązań.

Hybrydy mają spełniać normę emisji Euro VI i mieścić co najmniej 85 pasażerów, z czego 24 na miejscach siedzących. W autobusach przewidziano także miejsce dla osób poruszających się na wózku inwalidzkich lub też dla wózka dziecięcego. Układ drzwi 2:2:2. Kierowca ma mieć do dyspozycji kabinę typu zamkniętego.

Silnik spalinowy o mocy co najmniej 150 kW, a wspomagający, elektryczny silnik o mocy minimum 25 kW. W autobusach znajdzie się także ogrzewanie oraz klimatyzacja, a także tablice informacji pasażerskiej.

Pojazdy mają zostać dostarczone w ciągu pół roku od dnia podpisania umowy. Startować mogą wykonawcy, którzy w przeciągu trzech ostatnich lat zrealizowali co najmniej jedno zamówienie opiewające na dostawę autobusów miejskich hybrydowych, a wartość zamówienia wynosiła co najmniej 3 miliony złotych brutto.

Oferty w postępowaniu można składać do 8 czerwca bieżącego roku. O wyborze zdecydują cena - 60%, ocena rozwiązań technicznych - 35%, a także warunki gwarancji - 5%. Na ocenę techniczną składają się rozwiązania konstrukcji nośnej, podział szyby przedniej, zawieszenie przednie, a także materiał konstrukcyjny szkieletu ramy oraz nadwozia pojazdu.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony