Partnerzy serwisu:

Pilzno uzupełni tabor o pięć tramwajów EVO2

Rafał Dybiński 25.04.2020

Pilzno uzupełni tabor o pięć tramwajów EVO2
fot. PMDP_Fanoušek, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Plzenske Mestke Dopravni Podniky, czyli Przedsiębiorstwo Transportu Miejskiego w Pilźnie (PMDP) poinformowało w oficjalnym komunikacie o zawarciu umowy na dostawę pięciu tramwajów typu EVO2.
Dwuczłonowe i sześcioosiowe, a zarazem w pełni niskopodłogowe składy zaprojektowano i są wytwarzany przez konsorcjum Aliance TW Team. Do czeskiego miasta trafią do końca bieżącego roku i zastąpią starsze tramwaje typu Astra.

Nowe w pełni klimatyzowane składy, które mogą przewieźć do 170 pasażerów, zapewniają większy komfort oraz bezpieczeństwo zarówno podróżującym, jak i motorniczym. Będą wykorzystawwane głównie na linii numer 1. Koncepcja tramwaju EVO2 przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji oraz jest łagodniejsza dla powierzchni toru.

Zamówienie jest częścią większego kontraktu, zawartego w listopadzie 2017 roku, kiedy to ustalono dostawę szesnastu tramwajów do Pilzna do 2022 roku. Przed rokiem do czeskiego miasta trafiło już dziewięć składów, a teraz przybędzie kolejne pięć.

- Oferują więcej przestrzeni siedzącej i stojącej, więcej miejsc dla wózków dziecięcych i wózków inwalidzkich oraz są cichsze. Ponadto są wyposażone w złącza USB do ładowania telefonów komórkowych - chwalił inwestycję Roman Zarzycky, pierwszy zastępca burmistrza i prezes zarządu PMDP. - Szczególnie w miesiącach letnich automatyczna klimatyzacja przyczyni się również do komfortu pasażerów - dodał Zarzycky.

- Przestronna, przejrzysta i klimatyzowana kabina kierowcy zapewnia optymalną widoczność na zewnątrz pojazdu. Motorniczy ma do dyspozycji wystarczającą moc trakcyjną, zapewniającą dynamikę jazdy tramwajem - podkreślił z kolei Jiri Ptacek, prezes PMDP.

- Wyposażony jest w zewnętrzny i wewnętrzny system kamer, który zapewnia kierującemu składem znakomity przegląd sytuacji. To ograniczy wandalizm, bowiem kamery wewnętrzne są również podłączone do systemu wykorzystywanego przez policję miejską - dodał Ptacek.

Pilzno posiada trzy linie tramwajowe, które dublują się tylko na niewielkim centralnym odcinku, obejmującym pięć przystanków. Linie numer 1,2 i 4, o łącznej długości 23,9 km, spinają skrajne punkty ośrodka liczącego 172 441 mieszkańców. Długość sieci wynosi 21,7 km i stopniowo zwiększyła się od początku jej istnienia (1899 rok) o dziesięć km.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony