Partnerzy serwisu:

Pilea pojedzie do Konina

Jakub Rösler 13.10.2021

Pilea pojedzie do Konina
fot. ARP
Do Konina trafi polski autobus elektryczny Pilea, produkowanego przez ARP. Jak na razie jest to leasing, który pozwoli wprowadzić pierwszy taki pojazd do służby w MZK Konin. Miasto będzie też poligonem testowym, ponieważ do tej pory Pilea nie kursowała regularnie jeszcze w żadnym innym mieście w Polsce.
W minionym tygodniu w siedzibie ARP S.A. w Warszawie miało miejsce uroczyste podpisanie umowy trójstronnej, na dostawę w formie leasingu autobusu PILEA, produkowanego przez ARP E-Vehicles, całkowicie polskiego autobusu elektrycznego.

Pilea to niewielki, zeroemisyjny pojazd z napędem elektrycznym, który dzięki nowoczesnej technologii i małym gabarytom, znakomicie sprawdzi się jako miejski środek transportu, szczególnie na linii nocnej. Został zaprojektowany przez polskich konstruktorów z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, z troską o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia.

Konstrukcja szkieletu pojazdu została wykonana w technologii samonośnej z materiałów o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych a użycie elementów poszycia zewnętrznego z aluminium i laminatów poliestrowych pozwoliło uzyskać niską masę pojazdu. Baterie napędzające autobus zostały umieszczone pod podwoziem, co znacznie obniżyło środek ciężkości pojazdu i poprawiło jego parametry trakcyjne.

Wielofazowy silnik synchroniczny z magnesami trwałymi gwarantuje większą sprawność i przeciążalność silnika, a także lepsze osiągi pojazdu oraz zwiększenie zasięgu na jednym ładowaniu baterii.

Nasz nowy autobus, jeszcze pod nazwą ARP E-Vehicles, testowana była w Koninie w październiku ubiegłego roku. Spotkał się on wtedy z bardzo życzliwym przyjęciem, zarówno pasażerów, jak i kierowców MZK. Rok później znajdzie się on w taborze przewoźnika już na stałe, a Konin będzie pierwszym miastem w Polsce, po ulicach którego jeździć będzie Pilea.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony