Partnerzy serwisu:

Piła akceptuje ofertę Solarisa

Witold Urbanowicz 26.09.2019

Piła akceptuje ofertę Solarisa
fot. Piotr Chamczyk
Urząd Miasta w Pile rozstrzygnął przetarg na dostawy siedmiu autobusów hybrydowych i sześciu pojazdów dieslowskich o długości 12 m. Zamówienie trafi do Solarisa, który złożył oferty jako jedyny. Pojazdy mają przyjechać do Piły w II połowie przyszłego roku.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 13 fabrycznie nowych jednoczłonowych autobusów niskopodłogowych o długości 11,8-12,2 m. Zamówienie podzielono na dwie części: pierwsza obejmuje siedem hybryd, a druga sześć pojazdów napędzanych silnikiem diesla. Więcej o przedmiocie zamówienia pisaliśmy tutaj.

W sierpniu minął termin składania ofert. W obu częściach wystartował jedynie Solaris. Hybrydowe pojazdy producent wycenił na 12,613 mln zł, oferując 37-miesięczny okres gwarancji. Budżet na ten cel wynosił 12,466 mln zł brutto. Pojazdy z silnikiem diesla Solaris jest gotowy dostarczyć za 6,856 mln zł brutto z 42 miesiącami gwarancji. Piła planowała przeznaczyć na ten cel 6,216 mln zł brutto. Ostatecznie we wtorek (24 września) zamawiający rozstrzygnął postępowanie i wybrał ofertę Solarisa.

Autobusy spalinowe powinny zostać dostarczone do końca sierpnia 2020 r. Natomiast pojazdy hybrydowe mają zostać dostarczone do 30 października 2020 r.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony