Partnerzy serwisu:

Pierwszy w Polsce Nowy Solaris trafił do Wejherowa

Witold Urbanowicz 15.10.2015

Pierwszy w Polsce Nowy Solaris trafił do Wejherowa
fot. MZK Wejherowo
Wczoraj (14 października) w Wejherowie odbyła się prezentacja Nowego Solarisa. Tamtejszy MZK jest pierwszym polskim odbiorcą pojazdów najnowszej generacji, z konstrukcją powstałą od zera.
Wczoraj w Wejherowie odbyła się uroczysta prezentacja najnowszego nabytku Miejskiego Zakładu Komunikacji. Jest nim 12-metrowy Solaris Urbino najnowszej generacji. Wejherowo będzie pierwszym polskim miastem, w którym będzie jeździć Nowy Solaris, reprezentujący odświeżoną linię pojazdów producenta.

Nowy Solaris to nie tylko widoczny na pierwszy rzut oka design, ale przede wszystkim całkowicie nowa konstrukcja, z nowym układem nadwozia, które powstały od zera. Jest ona lżejsza, co wpływa na zużycie paliwa. Charakteryzuje się też większą sztywnością. Pojazd posiada szerze i wyższe drzwi, a ponadto jest cichszy o pięć decybeli w porównaniu do poprzedników. W pełni klimatyzowany autobus spełnia normy Euro 6.

Nowy Solaris Urbino w wersji 12- i 18-metrowej został zaprezentowany jesienią 2014 r. na targach w Hanowerze. Pierwszym nabywcą nowego Solarisa Urbino jest prywatny przewoźnik z Bawarii, przedsiębiorstwo Josef Ettenhuber GmbH – pojazd 12-metrowy wyjechał na ulice Monachium w lipcu br. W tym roku na odbywających się właśnie targach autobusowych w Belgii swoją premierę będą miały kolejne autobusy w nowej odsłonie – Urbino 12 electric oraz niskowejściowe Urbino 12 LE. Na razie producent oferuje w sprzedaży równolegle starszą i nowszą generację pojazdów.

Przy okazji prezentacji autobusów władze Wejherowa zapowiedziały zmiany w komunikacji. Od 1 stycznia 2016 roku linia nr 8 kursująca od szpitala do Redy będzie wjeżdżać każdorazowo na osiedle Fenikowskiego. Natomiast od 9 maja kursować będzie nowa linia nr 6, która połączy dzielnicę Przemysłową ze Śmiechowem Północ. Nowa trasa prowadzić będzie od ul. Granicznej poprzez ul. Lelewela i Chopina do Szpitala Specjalistycznego, a następnie przez os. Kaszubskie i ul. Necla poprowadzi do ronda przy skrzyżowaniu z ul. Chmielewskiego, gdzie będzie przystanek końcowy. – Nowe rozwiązania komunikacyjne będą dużym udogodnieniem dla mieszkańców. Cieszę się, że możemy  łączyć różne części Wejherowa poprzez linie MZK – powiedział Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony