Partnerzy serwisu:

Pierwszy turecki tramwaj wyruszył do Olsztyna

Przemysław Farsewicz 31.01.2020

arrow
arrow
Pierwszy turecki tramwaj wyruszył do Olsztyna
fot. Fb Piotra Grzymowicza
Pierwszy turecki tramwaj wyruszył do Olsztyna
Pierwszy turecki tramwaj wyruszył do Olsztyna
Pierwszy turecki tramwaj wyruszył do Olsztyna
Pierwszy turecki tramwaj wyruszył do Olsztyna
Pierwszy tramwaj, który powstawał w tureckiej Bursie, został załadowany na lawetę i ruszył w podróż do Polski. W Olsztynie znajdzie się po dwóch tygodniach.
Do Olsztyna zmierza pierwszy wóz produkcji Durmazlara. To tramwaj oparty na kostrukcji Panorama. W stolicy Warmii i Mazur przejdzie homologację. Przyjedzie już wyposażony we wszystkie urządzenia, w tym także w ITS produkcji firmy Sprint z Olsztyna

Pierwszy tramwaj z Bursy opuścił w czwartek Turcję. Szlakiem przez Włochy powinien dotrzeć do Olsztyna za dwa tygodnie. Wygląda okazale i podobno równie okazale prezentuje się od strony technicznej. Czekamy – chwali się Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Na potwierdzenie swych słów publikuje nagranie wideo, na którym widać olsztyński tramwaj w drodze do Polski. W Turcji transport, ze względu na brak wymagań prawnych, będzie mógł poruszać się dniem i nocą. W Unii Europejskiej wyłącznie nocą.

Na razie wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem. Tak jak przewidywał kontrakt, pierwszy wóz miał do miasta dotrzeć w ciągu 21 miesięcy od podpisania umowy, czyli wiosną 2020 r.

Olsztyński tramwaj będzie się charakteryzował znanym już limonkowo-stalowym malowaniem. Panorama będzie nieco dłuższa od Tramino – będzie miała 32,5 metra długości. Szerokość pudła pozostanie ta sama jak dotychczas – 2,5 metra. Pojazd będzie niskopodłogowy ze wzniosami nad wózkami. Niską podłogę udało się zaproponować na całej długości tramwaju. Pojazd będzie pięcioczłonowy. W skrajnych czołach zamontowane zostaną skrętne wózki mające zapobiegać nadmiernemu zużywaniu się torowiska, zaś w środkowym – sztywny. Pozostałe człony będą podwieszane. Prędkość pojazdy to 70 km/h. Panorama pomieści 210 pasażerów, z czego we wnętrzu zapewnionych będzie 40 siedzeń. W najszerszych fragmentach pudła producent zapewni układ siedzeń 2+1, a w węższych 1+1.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony