Partnerzy serwisu:

Pierwszy tramwaj Pesy dla Gorzowa gotowy do transportu

Witold Urbanowicz 15.04.2019

arrow
arrow
Pierwszy tramwaj Pesy dla Gorzowa gotowy do transportu
fot. Pesa
Pierwszy tramwaj Pesy dla Gorzowa gotowy do transportu
Pierwszy tramwaj Pesy dla Gorzowa gotowy do transportu
Pierwszy tramwaj Pesy dla Gorzowa gotowy do transportu
Pierwszy nowy Twist dla Gorzowa Wielkopolskiego jest już gotowy i czeka na transport. Tramwaje w Gorzowie nie jeżdżą od października 2017 r. Zgodnie z aktualnymi zapowiedziami mają częściowo wznowić kursowanie we wrześniu 2019 r.
We wrześniu 2017 r. Gorzów Wielkopolski podpisał z Pesą kontrakt o wartości 93,6 mln zł netto dotyczący dostaw 14 trójczłonowych tramwajów. W przypadku uzyskania kolejnych środków zamówienie może być zwiększone o sześć kolejnych pojazdów wraz z kompletem wózków na jeden tramwaj trójczłonowy.

Pierwsze tramwaje miały przyjechać do Gorzowa w październiku 2018 r., ale w związku z opóźnieniami w przebudowie infrastruktury termin dostaw został zmieniony na ten rok. Pierwsze tramwaje czekają właśnie na transport do Gorzowa, który zaplanowany jest na ten tydzień.

Twist, który zostanie dostarczony w ramach kontraktu, został specjalnie zaprojektowany z myślą o Gorzowie. Dwukierunkowy pojazd jest trójczłonowy, a jego długość to 24,2 m. W pojeździe, który jest w całości niskopodłogowy, znajduje się 180 miejsc, w tym 48 siedzących. Zaplanowano cztery pary drzwi dwustrumieniowych (po dwie na stronę) oraz cztery jednostrumieniowych (po dwie pary na jedną stronę). Zgodnie z warunkami przetargu wymagane są wózki obrotowe z możliwością zastosowania sztywnego wózka tocznego.

W pełni niskopodłogowy tramwaj będzie wyposażony w klimatyzację, system informacji pasażerskiej, monitoring, automat biletowy, system zliczania pasażerów, system diagnostyki on-line, Wi-Fi i gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych. Jak zapowiada producent, zastosowane falowniki trakcyjne umożliwiają rekuperację energii podczas hamowania i jej zwrot do sieci, w znacznym stopniu przyczyniając się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych.

Gorzowskie tramwaje mają wznowić kursowanie we wrześniu.


fot. Pesa

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony