Partnerzy serwisu:

Pierwszy Swing z nowej dostawy wozi już pasażerów w Sofii

Redakcja 28.11.2019

Pierwszy Swing z nowej dostawy wozi już pasażerów w Sofii
mat. prasowe
Dzisiaj (28 listopada) na tory w stolicy Bułgarii wyjechał pierwszy tramwaj wyprodukowany przez Pesę w ramach umowy na dostawę kolejnych 13 nowych tramwajów. Pasażerów wozić będą pojazdy typu Swing 122NaSF2. To już trzeci kontrakt Pesy z Sofią.
Umowa o wartości ponad 98 mln zł, która obejmuje dostawę 13 tego typu tramwajów, części zamiennych oraz urządzeń diagnostycznych, jak również niezbędnego szkolenia, jest realizowana od stycznia tego roku. Nowe, klimatyzowane i niskopodłogowe Swingi dla Sofii mają 30 m długości i mogą zabrać ponad 200 pasażerów, w tym 41 na miejscach siedzących. Ponadto są przystosowane dla osób niepełnosprawnych i niedowidzących.

– Konsekwentnie stawiamy w Sofii na ekologiczny transport, dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na zakup nowoczesnych tramwajów z Pesy, a nie tańszych autobusów czy trolejbusów. Cieszę się, że nowy Swing będzie woził pasażerów na linii 18 i mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat kupimy kolejne 25 tramwajów – powiedziała burmistrz Sofii Jordanka Fandykowa podczas uroczystego przejazdu pierwszym z dostarczanych przez Pesa dla stolicy Bułgarii tramwajów.

– Klienci doceniają, że nasze pojazdy są wygodne, ergonomiczne, ale również przyjazne środowisku. Dzięki sukcesywnej ekspansji na rynkach zagranicznych, umacniamy pozycję Pesy jako największego polskiego producenta nowoczesnych pojazdów szynowych – mówi Krzysztof Sędzikowski, prezes zarządu Pesy.

Finalizowany obecnie kontrakt to już trzecia dostawa Pesy dla stolicy Bułgarii. Wcześniej bydgoska firma dostarczyła do Sofii 25 Swingów w ramach dwóch umów: zawartej w 2013 r. na 20 sztuk oraz w 2016 r. na kolejne 5 sztuk. Po zakończeniu obecnej realizacji, linie tramwajowe w stolicy Bułgarii będzie obsługiwać łącznie 38 niskopodłogowych tramwajów Pesy. Warto nadmienić, że obecnie trwa postępowanie na kolejne 25 tramwajów dla stolicy Bułgarii, a oferty złożyły trzy firmy, w tym Pesa.


mat. prasowe

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony