Partnerzy serwisu:

Pierwszy krótki Moderus Beta dla Elbląga gotowy. Dotarł do Łodzi

Witold Urbanowicz 06.11.2019

Pierwszy krótki Moderus Beta dla Elbląga gotowy. Dotarł do Łodzi
fot. Modertrans
Modertrans pochwalił się zdjęciami pierwszego jednoczłonowego, częściowo niskopodłogowego tramwaju Moderus Beta dla Elbląga. Pojazd dotarł do Łodzi, gdzie będzie przechodzić badania homologacyjne.
Elbląg, jako pierwsze miasto w Polsce, zdecydowało się na wprowadzenie do ruchu jednoczłonowych, częściowo niskopodłogowych tramwajów. Miasto rozpisało już trzy przetargi na łączną dostawę pięciu wozów. Wszystkie wygrał Modertrans, który zaoferował pojazdy MF 09 AC. Pojazd 14,5-metrowy posiada niską podłogę w środkowej części. Pierwsza umowa została zawarta w czerwcu 2017 r. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Zgodnie z zapowiedziami pierwszy pojazd powinien zostać dostarczony w najbliższym czasie. Na realizację zamówienia przeznaczono 24 miesiące, licząc od momentu decyzji o przyznaniu dofinansowania w listopadzie 2017 r. Modertrans pochwalił się właśnie pierwszym nowo wyprodukowanym pojazdem dla Elbląga.


fot. Modertrans

Pojazd został dostarczony do Łodzi. Tutaj będzie poddawany niezbędnym badaniom poprzedzającym uzyskanie świadectwa homologacji. „Plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim bliskość Łodzi i lepszy dojazd dla naszych pracowników. Ponadto lubimy sprawdzać nasze tramwaje w różnych warunkach, a to doskonała okazja – za zgodą Elbląga możemy pokazać tramwaj w innym mieście i przetestować w warunkach różnych od tych, do których był projektowany” – wskazuje producent.

Do tej pory zakontraktowano dostawy czterech tramwajów tego typu. Wszystkie mają zostać dostarczone w I kwartale 2020 r. W trakcie rozstrzygania jest postępowanie na piąty pojazd.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony