Partnerzy serwisu:

Pierwszy elektrobus już w Radomiu

Redakcja 24.04.2020

Pierwszy elektrobus już w Radomiu
fot. MZDiK Radom
Pierwszy z dziesięciu zamówionych przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji elektrycznych Solarisów, które wkrótce wyjadą na ulice Radomia, stoi już na terenie zajezdni Żakowice. Nowiutki autobus będzie przechodził w najbliższych dniach niezbędne testy, które powinny wykazać, czy zostały spełnione wszystkie szczegółowe warunki zamówienia.
Niezbędne jest między innymi sprawdzenie współdziałania z ładowarkami, zarówno tymi, które są w zajezdni, jak też pantografowymi, zainstalowanymi na pętlach na Południu i na Gołębiowie I. Po zakończeniu tych testów do Radomia przyjedzie dziewięć następnych, zamówionych przez MZDiK u producenta, pojazdów marki Solaris Urbino 12 electric.

– Bardzo się cieszę, że już w połowie roku na naszych ulicach pojawi się pierwszych dziesięć bezemisyjnych, cichych oraz komfortowych autobusów, które kupujemy w ramach projektu multimodalnego, współfinansowanego z funduszy unijnych – powiedział prezydent miasta Radosław Witkowski, który oglądał pierwszy egzemplarz w zajezdni Żakowice.

Oferta firmy Solaris była jedyną, jaka wpłynęła na ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przetarg. Za 10 elektrycznych autobusów wraz z całą infrastrukturą ładującą miasto zapłaci prawie 32 miliony złotych. Równocześnie dostawca zaproponował udzielenie trzyletniej gwarancji. Nowe pojazdy elektryczne zostaną wyposażone w elementy Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, monitoring, ładowarki USB i tak zwany ciepły guzik, zaś kasowniki będą miały ekrany dotykowe zamiast przycisków. Pierwszy z nich (patrząc od strony kabiny kierowcy) będzie dostosowany także do korzystania z kart płatniczych. Elektryczne autobusy będą obsługiwać linię 1: Os. Południe – Os. Gołębiów I.

Następną trasą przeznaczoną do "elektryfikacji" będzie linia 3, ale to nastąpi już w ramach zupełnie innego projektu. MPK rozpisało właśnie przetarg na dostawę dziewięciu pojazdów.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony