Partnerzy serwisu:

Pierwszy autobus Yutonga w Polsce. Dotarł do Bobowej

Witold Urbanowicz 03.02.2021

Pierwszy autobus Yutonga w Polsce. Dotarł do Bobowej
fot. UG Bobowa
Dzięki programowi Kangur, rozpisanego przez NFOŚiGW, gmina Bobowa zakupiła szkolny autobus elektryczny wraz ze stacją ładowania. Zamówienie zostało udzielone konsorcjum Busneksu Poland z Warszawy i Yutong z Chin. Pojazd dotarł już małopolskiej gminy.
Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie szkolnego autobusu elektrycznego oraz stacji do ładowania. Zakup jest elementem programu Kangur. Jest to fundusz utworzony w ramach Systemu Zielonych Inwestycji (GIS), czyli w uproszeniu pieniędzy gromadzonych w efekcie handlu limitami emisji w przemyśle, który działa w oparciu o międzynarodowe porozumienia. Z nich finansuje się rozmaite inwestycje mające na względzie cele ekologiczne i związane z czystym powietrzem. Wysokość dofinansowania, udzielonego przez NFOŚiGW, sięga 90%.

Gmina Bobowa była zainteresowana zakupem autobusu o długości 8,3-9,5 m, mogących pomieścić min. 35 osób, w tym 25 na miejscach siedzących. Wymagane były min. dwoje drzwi w układzie 1-2-0 lub 2-2-0. Pojazd ma być wyposażony w silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 120 kW, z funkcją odzyskiwania energii podczas hamowania oraz ograniczeniem prędkości do 90 km/h. Wymagane są magazyny energii o pojemności min. 140 kWh, zapewniające zasięg na poziomie co najmniej 120 km. Przewidziano złącza do ładowania plug-in.

Fabrycznie nowy autobus elektryczny – oznaczony jako Yutong E8 – został już dostarczony do Bobowej. Autobus przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, a także wyposażony w stanowisko na wózek inwalidzki lub dziecięcy. Nowopowstała stacja ładowania będzie służyła jako punkt ładowania pojazdów elektrycznych. Stacja zlokalizowana jest przy ulicy Zielonej w Bobowej.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony