Partnerzy serwisu:

Pierwsze przegubowe trolejbusy Solaris-Škoda na ulicach Braszowa

Witold Urbanowicz 12.06.2020

Pierwsze przegubowe trolejbusy Solaris-Škoda na ulicach Braszowa
fot. Škoda
W Braszowie pasażerów wożą pierwsze przegubowe trolejbusy Solarisa, do których wyposażenie elektryczne zapewnia Škoda Electric. W sumie czeski producent dostarczy do rumuńskiego miasta 26 pojazdów.
Pojazdy powstają z wykorzystaniem nadwozia Solaris Trollino. Firma Škoda Electric odpowiada natomiast za kompletne wyposażenie elektryczne pojazdów, montaż końcowy i testy, które odbywają się w zakładach w Pilźnie. Ostatecznym dostawcą nowych trolejbusów dla rumuńskiego klienta jest Solaris.

W sumie do Braszowa trafi 26 pojazdów. – Pierwsze przegubowe trolejbusy dopiero zaczynają obsługiwać pasażerów w Braszowie w ramach próbnej eksploatacji. Dostawy do Rumunii rozpoczęliśmy na przełomie kwietnia i maja, a ostatnie pojazdy przekażemy w lipcu tego roku – wyjaśnia kierownik projektu Škoda Electric Oldřich Husa.

Wszystkie trolejbusy dla Braszowa są wyposażone w akumulatory, które pozwolą na jazdę na odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. – W trybie autobusu elektrycznego pojazdy te będą w stanie pokonać co najmniej pięć kilometrów – mówi Oldřich Husa.

Każdy pojazd jest przeznaczony dla maksymalnie 130 pasażerów. Trolejbusy są całkowicie klimatyzowane. Są wyposażone w nowoczesne systemy informacyjne, wi-fi oraz porty USB do ładowania telefonów i innych urządzeń mobilnych.

Rynek rumuński jest terytorium, na którym Škoda odnosi spore sukcesy. – Ostatnie zamówienie dotyczyło pięćdziesięciu przegubowych trolejbusów dla miasta Kluż-Napoka, które zostały dostarczone na przełomie ubiegłego roku. Wcześniej pracowaliśmy nad kontraktem na siedemnaście pojazdów dla miasta Gałacz (Galati). Ponad pięćdziesiąt trolejbusów trafiło wcześniej do miast Timişoara i Baia Mare – zauważa Pavel Kuch, kierownik sprzedaży Škoda Electric.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony