Partnerzy serwisu:

Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie

Witold Urbanowicz 21.10.2020

arrow
arrow
Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie
fot. ADL
Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie
Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie
Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie
Pierwsze piętrusy od ADL w Berlinie
Brytyjska firma Alexander Dennis Limited (ADL) dostarczyła do Berlina dwa pierwsze autobusy piętrowe z rodziny Enviro500. To część kontraktu ramowego na dostawy do 430 nowych autobusów.
W październiku 2018 r. BVG, operator berlińskiej komunikacji, podpisał umowę ramową z ADL na dostawy do 430 autobusów z rodziny Enviro500. Po pomyślnym zakończeniu testów dwóch dostarczonych pojazdów zostanie zakontraktowana produkcja kolejnych 198 wozów.

Żółte autobusy o długości 13,8 m i wysokości 4,06 m są wyposażone w trzy pary drzwi, dwie pary schodów oraz silnik Mercedesa o mocy 260kW. Każdy pojazd pomieści 112 podróżnych, w tym 80 na miejscach siedzących. Cechą szczególną pojazdów ma być zmienna barwa światła, w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz.

Według zapowiedzi nowe pojazdy mają wyjechać na linię 100 w połowie listopada. ADL, z myślą o tym kontakcie, a także innych potencjalnych zamówieniach w Europie, stworzył w Berlinie biuro, centrum obsługowe i magazyn części zamiennych.

¬– To zaszczyt realizować zamówienie na dostawę nowej generacji autobusów piętrowych dla Berlina. Skorzystaliśmy z naszego doświadczenia, obejmującego ponad 18 tys. wyprodukowanych autobusów piętrowych i jeżdżących w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwajcarii, Hongkongu, Singapurze i Nowej Zelandii, aby wspólnie opracować autobus, który w pełni odpowiada na wymagania BVG – mówi Paul Davies, szef ADL.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony