Partnerzy serwisu:

Pierwsze elektryczne przegubowe eCitaro kursuje po Zurychu

Michał Szymajda 25.11.2020

Pierwsze elektryczne przegubowe eCitaro kursuje po Zurychu
Fot. Mercedes Benz
Zaledwie kilka tygodni po światowej premierze autobusu Mercedes-Benz eCitaro G, rozpoczęły się jego normalne jazdy z pasażerami po ulicach Zurychu.
To pierwszy przypadek, gdy elektryczny przegubowy Citaro wozi pasażerów w ramach regularnej linii komunikacji miejskiej. Jego premiera miała bowiem miejsce we wrześniu 2020 roku.

Trzy autobusy kursują pomiędzy ETH Zentrum (uczelnia wyższa) a innymi obiektami akademickimi w mieście. Autobusy o długości 18,13 metra zastąpiły w obsłudze pojazdy z silnikiem diesla. Można je ładować w zajezdni, ale także z masztów postawionych na pętlach. Jak zapewniają Szwajcarzy, energia do ich napędzania jest absolutnie czysta. Pochodzi bowiem z krajowych elektrowni wodnych.

Autobus ma pojemność baterii 243 kWh. Może zabrać na pokład 131 pasażerów, ma 38 miejsc siedzących, wyposażono go w cztery pary drzwi. Na pokładzie jest Wi-Fi, można naładować telefon za pośrednictwem portów USB. Właścicielem pojazdów jest przewoźnik Eurobus, największy autobusowy operator prywatny w kraju.

Krótszy brat przegubowego eCitaro sprzedaje się nieźle. Ostatnio 60 eCitaro kupili Francuzi. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony