Partnerzy serwisu:

Piechociński: Inteligentne miasta są odpowiedzią na wyzwania współczesności

Grażyna Kuryłło 13.05.2015

Piechociński: Inteligentne miasta są odpowiedzią na wyzwania współczesności
fot.sxc
– Polskie miasta mają potencjał do tego, aby stać się inteligentnymi. Do ich rozwoju może przyczynić się również polska branża ICT, która należy do jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki – mówi wicepremier Janusz Piechociński.
Wicepremier Piechociński podkreśla, że we współczesnej gospodarce konkurencyjne i innowacyjne przewagi rodzą się na styku branż.

– Do utrzymania obecnego dynamicznego wzrostu gospodarczego potrzebne jest nie tylko poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, lecz również kształtowanie innowacyjnych postaw w biznesie – stwierdził Janusz Piechociński, analizując perspektywy wykorzystania inteligentnych rozwiązań w przestrzeni miejskiej oraz ich znaczenie dla rozwoju nowoczesnej gospodarki podczas zorganizowanej w Warszawie konferencji „Rozwiązania ICT dla inteligentnych miast”.

Dodał, że inteligentne miasta stanowią przykład kompleksowego modelu rozwojowego. – Rozwój smart cities wyznacza kierunek dla strategii rozwojowych, odpowiadających na potrzeby społeczne i wymogi współczesności – ocenił wicepremier.

Przypomniał również, że w opublikowanym w 2014 r. przez Wiedeński Uniwersytet Technologiczny rankingu 77 najbardziej inteligentnych miast średniej wielkości w Europie znalazło się sześć polskich ośrodków: Rzeszów (55), Szczecin (56), Bydgoszcz (62), Białystok (66), Kielce (68) i Suwałki (70).

W kategorii gospodarczej najlepszą pozycję ma Bydgoszcz (60), kapitału ludzkiego Szczecin (62), zarządzania Białystok (45), mobilności – Bydgoszcz (50), środowiska naturalnego – Szczecin (47), warunków życia – Rzeszów (50).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony