Partnerzy serwisu:

Pięć ofert na remont dworca Kuźnica Białostocka

Witold Urbanowicz 07.01.2020

Pięć ofert na remont dworca Kuźnica Białostocka
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na remont i przebudowę dworca Kuźnica Białostocka, który znajduje się przy granicy z Białorusią. Prace potrwają ponad rok.
Przedmiotem przetargu jest przebudowa dworca w Kuźnicy Białostockiej. Obiekt, znajdujący się przy linii nr 6 na granicy z Białorusią, powstał w 1962 r. To stacja graniczna, która oprócz obsługi podróżnych jest też siedzibą Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej.

Zakres prac zakłada termomodernizację z zastosowaniem paneli elewacyjnych jako elementu wykończeniowego, wymianę pokrycia dachowego, budowę windy, zmianę przeznaczenia części pomieszczeń, pojawi się nowe wejście od strony parkingu. Część ogólnodostępna zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zagospodarowane zostanie otoczenie dworca. Założono wymianę nawierzchni, urządzenie zielonego skweru, rozbiórkę jednego z pawilonów handlowo-usługowych, budowę wiaty śmietnikowej i rowerowej. Istniejący parking zostanie zachowany.

Dzisiaj (7 stycznia) minął termin składania ofert. Budżet określony był na kwotę 16,137 mln zł brutto. O wyborze zadecyduje cena. Najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 16,845 mln zł brutto, złożyła firma MERX z Białegostoku. Warszawski Budimex wycenił prace na 18,234 mln zł brutto. Firma PB Pożarski Budownictwo z Białegostoku jest gotowa wykonać prace za 22,214 mln zł brutto, konsorcjum Torpol z Poznania i Grin Budownictwo z Białegostoku za 22,385 mln zł brutto, a Fadbet z Białegostoku za 22,899 mln zł brutto.

Na realizację prac przeznaczono 82 tygodnie. W czasie robót podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego. Więcej wizualizacji TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony